Kielce v.0.8

Fotografia

  wystawy    Polecamy  

Andrzej Łada "Nad Kamienną"

Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Fotografia Andrzej Łada

InfoZapraszamy na wystawę Andrzeja Łady "Nad Kamienną".
Wernisaż odbędzie się 9.12.2011r. o godzina 18.00.
Wystawę będzie można oglądać do 10.01.2012r.

Wystawa „Nad Kamienną” i składające się na jej wnętrze fotografie, to próba utrwalenia piękna dzikiej rzeki, która broni się przed naporem człowieka. To też wyraz tęsknoty za rajem, do którego nie ma powrotu. To w końcu podróż do pewnych enklaw, które niebawem mogą zniknąć.
Czy tak się stanie, to zależy od nas…
Dla przeciętnego mieszczucha, widzącego rzekę tylko na miejskim odcinku – obwałowaną czy też oblaną betonem, to widok niezbyt zachęcający. Ale już poza granicami miasta Kamienna pokazuje swe prawdziwe oblicze, a na pewnych odcinkach swego biegu dalej pozostaje dziką górską rzeką, kapryśną i frywolną. To żywy organizm, przybierający w zależności od pory roku inną szatę.
Rzeka to jeszcze coś. To zapachy, szczególnie intensywne o brzasku, gdzie w porannej rosie misternie utkana pajęczyna mieni się setkami diamentów. To wreszcie śpiew ptaków czy podrywających się z kwakaniem dzikich kaczek. To także swoisty teatr świateł, nie tylko na budzącym się do życia niebie, ale również na wodzie. Właśnie w takim świetle, załamującym się na pomłyńskich progach, tworzą się malarskie kompozycje. Wiele z nich przypomina unistyczne obrazy Władysława Strzemińskiego.

„Nad Kamienną” to osobista opowieść autora, oczywiście jedna z możliwych. Parę lat pracy, setki wydeptanych kilometrów, tysiące przejechanych – to swoista wędrówka w czasie wraz z biegiem rzeki. Na niepowtarzalny klimat tej wyprawy składają się również rozmowy ze spotkanymi ludzmi.
Czy autor dotarł do jej końca, nie tylko do ujścia rzeki w Kępie Piotrowińskiej, ale do swojego spełnienia…
Niepowtarzalny urok rzeki, jej krajobraz najlepiej podziwiać podczas indywidualnych wędrówek.
Mam nadzieję, że zachęci Państwa do tego niniejsza wystawa i utrwalone tam piękno Kamiennej rzeki.

Andrzej Łada

O Andrzeju

Andrzej Łada – ur. w 1953 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1988 r.
Od 1991 r. pracuje w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie stworzył i prowadzi Galerię Fotografii. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych prezentowanych w kraju i za granicą (Francja – Gennevilliers k. Paryża 2000 r., Dania – Nykobing 2003 r., Ukraina – Biała Cerkiew 2004 r., Belgia – Bruksela 2004 r.). Odznaczony trzykrotnie nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem kilku albumów fotograficznych prezentujących miasto oraz ziemię ostrowiecką. Jako członek Stowarzyszenia Dokumentalistów „Droga” jest autorem projektu wydawnictwa albumowego „Dobrosław Kostkowski – świadek epoki”, prezentującego fotograficzny zapis życia miasta i zmieniającej się historii na przestrzeni ponad 40 lat. Od siedmiu lat pracuje nad autorskim albumem „Kamienna – moja rzeka”. Jest autorem opracowania albumu podsumowującego twórczość ostrowieckiego artysty fotografika Stanisława Sudnika. W 2011 r. za swoją twórczość otrzymał stypendium od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Świętokrzyską Nagrodę Kultury 2011, przyznaną przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Ocena: 1.0/5 (1)

Ocena: 1.0/5 (1)

DataStart

9 grudnia 2011 - piątek, 18:00

Zakończenie

10 stycznia 2012 - wtorek

MiejsceGaleria Fotografii MCK, Ostrowiec wiecej informacji

Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec

Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Aleja 3 Maja 6
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Fotografia więcej wydarzeń

W temacie Fotografia

W jaki sposób fotografia zmieniła rozumienie sztuki?

Tsunami na Telegrafie

Wszystkie dzieci świata - Konkurs Fotograficzny

Kielce na starej fotografii

''Życie jest piękne'' - konkurs fotograficzny

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260