Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne

  wystawy  

Malarstwo Barbary Obary

Miejskie Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna Sztuki plastyczne Malarstwo Barbary Obary

InfoZapraszamy 10 listopada 2017 r. o godz. 17:00 na wernisaż wystawy Barbary Obary, członkini Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

„Z potrzeby serca” – to nie tylko tytuł wystawy, ale i podsumowania 40 lat pracy twórczej malarki i poetki, Barbary Obary. To spotkanie z autorką pośród Jej barwnych obrazów, kolorowych kwiatów, pełne poezji i muzyki.

Serdecznie zapraszamy!
Wystawa czynna od 10.11 - 10.12.2017 r.

Barbara Obara - pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, mieszka w pięknej dzielnicy Rejów.
Z okien domu widzi migotliwe wody zalewu, otoczone lasem. Piękno jakie otacza ją na co dzień jest źródłem inspiracji w malarstwie i poezji.
Z wykształcenia jest ekonomistką, absolwentką SGH kierunku „Ekonomiki przedsiębiorstw przemysłowych”, następnie ukończyła kierunek pedagogiczny i biblioteczny, co pozwoliło jej pracować w bibliotece szkolnej i jednocześnie rozwijać swoje pasje. Oprócz pracy bibliotecznej mogła dzielić się z dziećmi swoim zamiłowaniem do malarstwa i poezji.

    Sama o sobie:

    - Moja „przygoda” z malarstwem, niezwykle barwna i twórcza, trwa już ponad 40 lat. W tym czasie spod mojego pędzla wyszło mnóstwo obrazów o różnej tematyce. Obrazy powstają w błyskawicznym tempie, jakby same się malowały, ich powstawaniu towarzyszy optymizm i ogromna radość. Każdy z nich przekazuje zachwyt nad pięknem kwiatów, przyrody, nad całym otaczającym nas światem Rozwijając swój talent z przyjemnością biorę udział w plenerach malarskich, których na moim koncie uzbierała się już pokaźna ilość. Wielokrotnie uczestniczyłam w niezwykle interesujących wystawach zbiorowych, a także indywidualnych. Uzyskałam wiele dyplomów, w tym między innymi Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki za zasługi w upowszechnianiu Kultury i osiągnięcia artystyczne. Moje obrazy zdobią ściany wielu mieszkań w kraju i zagranicą.
    Obecna wystawa jest podsumowaniem mojej drogi artystycznej. Mam nadzieję, że każdy odnajdzie tu tę samą radość, jaka towarzyszy mi podczas tworzenia zawsze i niezmiennie już od 40 lat.

Barbara Obara jest członkiem Skarżyskiego Klubu Twórców SKART działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, od początku istnienia Klubu. Należy również do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich, a także do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i poplenerowych. Ale największe znaczenie dla artysty mają zawsze wystawy indywidualne.

Oto niektóre z nich:

    2004 r. - Resursa Obywatelska w Radomiu
    2005 r. - Centrum Pomp BARTOSZ w Kielcach
    2006 r. - Centrum Pomp BARTOSZ w Kielcach
    2007 r. - Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie
                 - Dom Kultury ŚWIT w Warszawie
                 - Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie
                 - Osiedlowy Klub SŁONECZKO w Kielcach
    2011 r. - Szydłowieckie Centrum Kultury ZAMEK w Szydłowcu
    2014 r. - Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
    2017 r. - Osiedlowy Klub SŁONECZKO w Kielcach

Ocena: 2.4/5 (5)

Ocena: 2.4/5 (5)

DataStart

10 listopada 2017 - piątek, 17:00

Zakończenie

10 grudnia 2017 - niedziela

MiejsceMiejskie Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna wiecej informacji

Miejskie Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna, ul. Słowackiego 25
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Sztuki plastyczne więcej wydarzeń

W temacie Sztuki plastyczne

Cudak z Pławnej - Dariusz Miliński

Wystawa Leona Wyczółkowskiego

Toulous-Lautrec w cenie

Marek Cecuła: Kielce mnie nie ograniczają

Szczury wchodzą na mury

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260