Kielce v.0.8

Muzyka

  koncerty    Polecamy  

Memorial to Miles 2010 - Festiwal Jazzowy

Kieleckie Centrum Kultury Muzyka Memorial to Miles 2010 - Festiwal Jazzowy

Info24 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

20:00 - "FILMOWA NOC JAZZOWA"

Zapraszamy na projekcję filmów poświęconych muzyce jazzowej.

Osobowości, sekrety, klimat Nowego Orleanu i wspaniała muzyka w obrazach znanych i mniej znanych.

25 WRZEŚNIA (SOBOTA)

18:00 - ARTUR DUTKIEWICZ TRIO

Artur Dutkiewicz to jeden z najbardziej cenionych polskich pianistów jazzowych.
Tym razem wziął na swój jazzowy warsztat muzykę Jimiego Hendrixa.
Koncert „Hendrix Piano” jest zaskakującym spojrzeniem muzyków jazzowych na znane utwory legendy muzyki rockowej. Takie przeboje jak m.in.: Hey Joe, Crosstown Traffic, Wind Cries Mary, Angel czy Little Wing grane są za pomocą języka jazzu, oddając jednocześnie ducha tych utworów.
Twórczość Jimi Hendrixa jest zresztą od dawna jedną z inspiracji Artura Dutkiewicza. Od wielu lat wykonuje on na koncertach kilka utworów z jego repertuaru dowodząc jak uniwersalna jest ta muzyka. Można ją grać z powodzeniem również w trio jazzowe, nawet na tak akustycznych instrumentach jak fortepian czy kontrabas.


19:30 – MIKA URBANIAK

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, raperka. Od 11 roku życia pisze własne piosenki, jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem.
Najczęściej łączy takie gatunki muzyczne jak jazz, R&B i hip-hop.

To, co w twórczości Miki Urbaniak podoba się najbardziej, to szukanie własnej drogi, eksperymentowanie i bawienie się muzyką.


21:00 – TOMASZ GROCHOT QUINTET featuring EDDIE HENDERSON

w programie z nowego albumu pt. „My Stories”
Koncert z udziałem światowej sławy trębacza z Nowego Jorku Eddiego Hendersona to cykl autorskich utworów Tomka Grochota, kompozycji – opowieści inspirowanych podróżami, nurkowaniem wśród raf koralowych, oczekiwaniem na narodziny pierwszego synka. Podczas koncertu muzycy zaprezentują pełny materiał z tego nagrania, a jest to oryginalna, pełna emocji muzyka w interpretacji znakomitych jazzmanów o wielkiej muzycznej wyobraźni i bogatym doświadczeniu. Poruszająca zarówno dla koneserów, jak i mniej wytrawnych wielbicieli jazzu.
Eddie Henderson – jeden z najznakomitszych i najoryginalniejszych trębaczy światowego jazzu. Uczeń i spadkobierca Louisa Amstronga, Milesa Davisa, Lee Morgana, Freddiego Hubbarda światową sławę zyskał, koncertując i nagrywając z grupą Herbiego Hencocka Mwandishi, a następnie z takimi gwiazdami, jak Pharoah Sanders, Art Blakey’s Jazz Messengers, Elvin Jones, Johnny Griffin, Slide Hampton, McCoy Tyner, Benny Golson, Max Roach, Jackie McClean, Dexter Gordon, Roy Haynes, Joe Henderson, Billy Harper, Billy Heart, Chico Freeman, Bobby Watson, Fred Harris, Cecil McBee i wieloma innymi. Od 2007 r. prowadzi klasę trąbki w prestiżowej Julliard School of Music w Nowym Jorku i swym niezwykłym talentem, wybitnym kunsztem i osobowością zachwyca i wzrusza publiczność na całym świecie.
Tomek Grochot - perkusista, perkusjonista, kompozytor. Muzyk niezależny o klasycznym wykształceniu (Akademia Muzyczna w Krakowie, dyplom 1999 r.) i różnorodnych zainteresowaniach skupionych głównie wokół jazzu i gatunków mu pokrewnych.
Uhonorowany nagrodami:
- w 2002 r. z Szy-Szy Kaan Jazz Group zdobył I miejsce w konkursie Jazzowa Scena Młodych - Radom Jazz Festiwal 2002,
- w 2003 r. z zespołem Deprezes zdobył I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych Jazz Standards' Fesival w Siedlcach,
- w 2003 r. w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z zespołem Deprezes zdobył:
- nagrodę dla najlepszego zespołu
- wyróżnienie dla instrumentalisty
- indywidualną nagrodę specjalną Radia Gdańsk.

Tomek Grochot współpracował i współpracuje z najwybitniejszymi postaciami sceny jazzowej: Eddim Hendersonem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną (m. in. album Vis a Vis z udziałem Nippy'ego Noyi), ś.p. Andrzejem Cudzichem, Ryszardem Styłą, Marianem Pawlikiem, Karolem Whitem, Januszem Witko,Wojtkiem Groborzem, Jazz Band Ball Orchestra, Tadeuszem Leśniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Karolakiem, Janem Jarczykiem, Laboratorium, Little Egoists Marka Strzyszowskiego, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem, Adamem Pierończykiem, Dominikiem Wanią, Robertem Kubiszynem, Tomaszem Grzegorskim, Adamem Kowalewskim, Piotrem Wyleżołem.

Bierze także udział w projektach:
- Nigela Kennedy'ego z zespołem Kroke - promocja albumu East Meets East,
- Nigela Kennedy'ego z programem poświęconym Jimmiemu Hendrixowi,
- Nigela Kennedy’ego z programem z płyty A Very Nice Album
- tria Kroke, z którym od chwili nagrania albumu Quartett - Live at Home w 2004 r. koncertuje w Polsce i wielu krajach europejskich,
- Edyty Geppert z Kroke oraz Krzysztofem Herdzinem z programem z płyty Śpiewam życie,
- Lidii Jazgar z zespołem Galicja (płyty: Oczekiwanie, Za oknem zamieć, Czasem, Czas prezentów, Obok snów, Wiał wiatr)

Jako lider aktualnie promuje swój wydany w lipcu 2010 roku autorski album My Stories, który nagrał z Eddim Hendersonem, Adamem Pierończykiem, Dominikiem Wanią oraz Robertem Kubiszynem.
www.tomekgrochot.pl

26 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

20:00 – SIGGY DAVIS
Siggy Davis to niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym, potężnym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Studiowała śpiew m.in. u Jane Copeland Stevens z Metropolitan Opera a także aktorstwo na Yale University w Stanach Zjednoczonych.
Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway’u (musicale: "Nunsense", "Hair", "Butterfinger's Angel", "The Life"), grała także w filmach Spike'a Lee oraz Briana de Palmy.
Podczas koncertu artystka uraczy kielecką publiczność bukietem najpiękniejszych standardów z repertuaru takich mistrzyń jak: Aretha Franklin, Elli Fitzgerald, Nina Simone, Billie Holiday.
Towarzyszyć jej będą:

Stan Michalak - kontrabasista, stypendysta Alban Berg Fundation w Wiedniu, współpracował z Hansem Joachimem Roedeliusem i Brianem Eno. W jego grze odnaleźć można ślady zarówno klasycznego europejskiego jak i afro-amerykańskiego jazzu.

Stefan Gąsieniec - pianista, kompozytor, aranżer. Jako jedyny reprezentant Polski uczestniczył w 39 Montreux Jazz Solo Piano Competition.

KENNY MARTIN - perkusja.
Studia w Berklee College of Music w Bostonie oraz Five Towns College ( Nowy Jork ). Kursy Mistrzowskie u Artie Simmonsa, Billy Cobhama, Tony Williamsa, Jacka DeJohnette.
W latach 1981 – 1992 światowe trasy koncertowe i nagranie siedmiu albumów płytowych z legendarną, kultową grupą DEFUNKT.
Uczestniczył w wielu festiwalach na całym świecie i współpracował z wieloma znakomitymi artystami m.in. : Jaco Pastorius, Joseph Bowie, Dasper Vant Hof, Wolfgang Schmidt, Gary Valente, Ed Schuller, Rudy Stevenson, Jocelyn B. Smith, grupa Xiame, Pili-Pili.
Jako kompozytor i wykonawca uczestnictwo w spektaklach znanego teatru berlińskiego Berliner Ensemble.
Wybrana Dyskografia :
DEFUNKT :
Thermonuclear Sweat ; Avoid The Funk - Anthology ; This Is The Funk ; In America ; Heroes ; Live At The Knitting Factory ; Crisis ; Live & Reunified ; The Legend Of Defunkt Vol1 The Legend Continues ; Defunkt / Thermonuclear Sweat LIQUID HIPS : Fool Injection ; Static ELECTRIC RAMA : Go Deeper SIGGY DAVIS : Just As I Am

21:30 – ERIC TRUFFAZ

Francuski trębacz jazzowy.
W wieku sześciu lat zaczął się uczyć grać pod opieką swojego ojca - również muzyka, a od ósmego roku życia występuje publicznie. W 1973 roku grał już w zespole na ogół na balach, jednak dość szybko znudził się muzyką taneczną. W roku 1975 rozpoczął występy z René Estève. Rok później rzucił szkołę, by oddać się całkowicie muzyce - studiował fortepian. W 1980 spotkał Marca Erbettę i wspólnie założyli zespół Orange - grali połączenie funku i jazzu. Trzy lata później wstąpił do brazylijskiego zepołu “Cruzeiro du sul", wraz z nim wystąpił między innymi w Montreux, a także nagrał 3 płyty. W tym czasie żyje głównie z udzielania lekcji gry na fortepianie.
W swoje trzydzieste urodziny Truffaz założył własny zespół w skład którego weszli: Marcelo Giuliani na basie, Marc Erbetta, Pierre i Luc Vallet na fortepianie, a także Maurice Magnoni na saksofonie. W 1993 zdobyli nagrodę specjalną jury na konkursie “La Défense de la ville de Paris".
Ich płyta “Out of Dream" zostanie wydana przez Blue Note w 1997 roku (jako pierwsza w historii francuska grupa).
Następnie muzycy wydają album “The Dawn", a następnie “Bending New Corners", którego promocję kończy koncert w Hali Olimpii w Paryżu w roku 2001. Następne albumy i przedsięwzięcia są dalszymi eksperymentami, zabawą konwencją (od jazzu po pop).
Od 2002 Erik Truffaz Quartet występuje w nowym-starym składzie: Marc Erbetta, Marcello Guilliani, Patrick Muller - i tak jest, aż do dziś. Grają oni muzykę stanowiącą bardzo ciekawą kombinację jazzu, rocka, rapu, drum’n'bassu czy popu. Eric Truffaz to niewątpliwie bardzo ważny artysta na światowej scenie, tworzący nowe granice i standardy.

TARGI KIELCE JAZZ FESTIWAL "MEMORIAL TO MILES" - MUZYCZNE LISTY DO MILESA DAVISA

Ocena: 1.0/5 (3)

Ocena: 1.0/5 (3)

DataStart

24 września 2010 - piątek, 20:00

Zakończenie

26 września 2010 - niedziela

MiejsceKieleckie Centrum Kultury wiecej informacji

Kieleckie Centrum Kultury

25-334 Kielce, pl. Moniuszki 2b
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260