Kielce v.0.8

Świętokrzyskie

  festyny  

Pierogi na sto sposobów

zobacz info Świętokrzyskie Pierogi na sto sposobów

Info„Pierogi na sto sposobów” – pod takim hasłem odbędzie się 15 lipca konkurs kulinarny na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. Imprezie towarzyszyć będzie XV Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych. Zapraszamy 15 lipca do Rakowa. Wstęp wolny.

Już po raz jedenasty zapraszamy mieszkańców na najsmaczniejszy konkurs powiatu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu będą wariacje pierogowe na sto sposobów. - W tym roku postanowiliśmy, że gospodynie sięgną po najbardziej pomysłowe przepisy na pierogi. Organizując po raz kolejny konkurs, chcemy kultywować, propagować i pogłębiać wiedzę o tradycjach kulinarnych naszego regionu, a także pokazać bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji ludowych - zachęca do udziału w imprezie starosta kielecki Michał Godowski. 

Gospodynie z powiatu kieleckiego zawsze słynęły z kreatywności, nigdy nie brakowało im także inwencji. Zawsze aktywne, chętnie dzieliły się z mieszkańcami naszego regionu doświadczeniami, tradycjami kulinarnymi i zdobywały kolejne. Co ważne, nasze panie na różnego rodzaju przeglądy czy konkursy kulinarne przygotowywały potrawy, których głównym składnikiem były dary natury – zboża, kasze, ziemniaki, warzywa i owoce. Potrafiły z nich wyczarować dania nie tylko pożywne, ale i smaczne.

Warto tutaj wspomnieć, iż w kwietniu tego roku Starostwo Powiatowe w Kielcach wydało książkę „Smaki powiatu kieleckiego”, które jest podsumowaniem wszystkich edycji Powiatowego Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. W książce znajdą się przepisy tych, którzy zgłosili się do konkursu.

 - Cieszy mnie niezmiernie, że mieszkańcy gmin naszego powiatu tak pięknie kultywują tradycje kulinarne, które często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. To dziedzictwo tworzy przecież naszą tożsamość i jest doskonałym sposobem promocji powiatu kieleckiego. Mam nadzieję, że dzięki kolejnym edycjom konkursu na najsmaczniejszą tradycyjną potrawę powiatu kieleckiego uda się wyciągnąć z zakamarków wiele przepisów i pokazać bogactwo kulinarne naszego powiatu – dodaje starosta.

Ocena: 5.0/5 (1)

Ocena: 5.0/5 (1)

DataStart

15 lipca 2018 - niedziela, 12:00

Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Świętokrzyskie więcej wydarzeń

W temacie Świętokrzyskie

Park Jurajski w Bałtowie

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

Tajemnice Świętego Krzyża

Bałtów - nie tylko dinozaury

Słopiec

Park Jurajski w Bałtowie

(4.29, 273 Głosów)

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

(3.53, 30 Głosów)

O świętokrzyskich pradziejach...

(4.95, 20 Głosów)

Tajemnice Świętego Krzyża

(4.66, 15 Głosów)

Cebulowe wianki

(5, 13 Głosów)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260