Kielce v.0.8

Świętokrzyskie

  festyny  

Piknik Literacki "Podróże Sienkiewicza"

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Świętokrzyskie Piknik Literacki

InfoMuzeum Narodowe w Kielcach zaprasza całe rodziny do oddziału w Oblęgorku na coroczny piknik literacki tym razem poświęcony wędrówkom Henryka Sienkiewicza. Pisarz był zapalonym podróżnikiem, zwiedził niemal całą Europę, był w Ameryce i Afryce. Niedzielne popołudnie warto spędzić właśnie z nami, gdyż postaramy się przybliżyć kulturę tych miejsc. Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zorganizował całą gamę atrakcji dla wszystkich chętnych.

Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 i trwał będzie do wieczora. Po raz pierwszy będzie można sprawdzić swą wiedzę o pisarzu, jego twórczości i wędrówkach, uczestnicząc w rozgrywkach Podróżuj z Sienkiewiczem. Wielkoformatowa gra edukacyjna przygotowana specjalnie na tę okazję zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zagrać w nią może każdy.
Tego dnia uczestnicy zabawy będą mogli nauczyć się gry na bębnach, wziąć udział w warsztatach tańca afro przy muzyce bębnów a także skonstruować własne instrumenty muzyczne. Zajęcia Recycle&Drum udowodnią, że można je tworzyć właściwie ze wszystkiego. Zaprosimy również na warsztaty tureckiej sztuki malowania na wodzie Ebru.
Na uczestników pikniku będą czekały quizy i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Literacki omnibus, Bios-grapho to tylko niektóre z nich.
Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. zabawę Herb - czyli mój znak. Zadaniem dzieci będzie zaprojektowanie jedynego i niepowtarzalnego herbu własnej rodziny. Ale żeby nie było zbyt łatwo, poprosimy by wykorzystały elementy znajdujące się na tarczy herbowej rodziny Sienkiewicza.
Przybyłych gości czeka też niezwykła podróż po wnętrzach Pałacyku. Aby go zwiedzić, należy zamienić się w czujnego obserwatora, który rozwiąże wszystkie łamigłówki z myślowego toru przeszkód. Odgadując, je zdobywamy kolejne elementy układanki, które jednocześnie są kodami dostępu do następnych etapów trasy. Natomiast spacerując po parku, poznamy zasady popularnego już Questingu. Przemierzając wcześniej przez nas przygotowaną trasę będą Państwo mieli szansę poznać najciekawsze okazy fauny i flory w dawnej posiadłości pisarza oraz zobaczyć ślady Jego obecności w tym miejscu.
Najmłodsi w sienkiewiczowskim ogrodzie będą mogli miło spędzić czas. Przywita ich bowiem bajkowy plac zabaw - zjeżdżalnia, trampolina. Już od godziny 12 zaprezentują się stoiska rzemiosła artystycznego.
Piknik zakończy się koncertem Melodie Afryki Zachodniej.

Wstęp wolny.

Ocena: 1.7/5 (17)

Ocena: 1.7/5 (17)

DataStart

14 lipca 2013 - niedziela, 14:00

MiejscePałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku wiecej informacji

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Oblęgorek, 26-067 Strawczyn
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Świętokrzyskie więcej wydarzeń

W temacie Świętokrzyskie

Park Jurajski w Bałtowie

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

Tajemnice Świętego Krzyża

Bałtów - nie tylko dinozaury

Słopiec

Park Jurajski w Bałtowie

(4.29, 273 Głosów)

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

(3.53, 30 Głosów)

O świętokrzyskich pradziejach...

(4.95, 20 Głosów)

Tajemnice Świętego Krzyża

(4.66, 15 Głosów)

Cebulowe wianki

(5, 13 Głosów)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260