Kielce v.0.8

Teatr

  spektakle, przedstawienia  

Wieczór teatralny

Muzeum Dialogu Kultur Teatr Wieczór teatralny

InfoŻydówka, Arabka, Cyganka, Katoliczka… Schizofreniczka – jedna osoba, cztery postacie. Brawurowo zagrane przez Annę Marię Grabińską. Spektakl „Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego zobaczymy w Muzeum Dialogu Kultur w czwartek 3 lipca.

Muzyczny spektakl „Mam na imię Psyche” to nowatorska forma teatralna – recidrama. Twórcy zabiorą widzów w podróż do innego niż wszystkie zakładu psychiatrycznego. Zajrzymy do jednego z pokoi szpitalnych, w którym mieszka szalona pensjonariuszka. Kobieta będzie przechodzić z postaci w postać. Będzie gorliwą, opętaną Żydówką, Kobietą Bombą – Arabką eksplodującą seksapilem, która wysadza się w ataku terrorystycznym, zabawną „kraciastą, kwiaciastą Cyganeczką – naczyniem żądz” i chrześcijanką, która zburzy cały świat w apokaliptycznym szale. Całość dopełni dobra muzyka.

Anna Maria Grabińska przed laty śpiewała w „Piwnicy pod Baranami. Za utwór „Mein Idishe Mame” ze spektaklu „Mam na imię Psyche” otrzymała nagrodę Związku Artystów Scen Polskich.

Tego wieczoru zobaczymy też spektakl Teatru „Trzcina” z Tomaszowa Mazowieckiego „Poza czasem” w reżyserii Kariny Góry. „Zostałem zmiażdżony. Po raz pierwszy od kilkunastu lat zostałem wciśnięty w fotel w trakcie spektaklu. Powodem tego wstrząsu było przedstawienie – jak zapewniali jego twórcy – w stu procentach amatorskie, choć nic w nim nie było amatorskiego. W spektaklu Poza czasem nic nie było przypadkowe” – czytamy w jednej z recenzji.

Teatr tworzy grupa uczniów z Tomaszowa Mazowieckiego. Spektakle „Trzciny” poprzez ruch, gest, światło, kolor, muzykę i silne emocje zadają pytanie i tylko czasami podpowiadają gdzie szukać odpowiedzi. Teatr wielokrotnie nagradzany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Szkolnych w San Remo we Włoszech (I nagroda) czy Międzynarodowym Przeglądzie „INTERSHOW 2012” w Nowym Targu (również I nagroda).

Spektakl zakończy Międzykulturowe warsztaty teatralne, które odbyły się w Muzeum Dialogu Kultur

Początek wieczoru o godz. 18 w Muzeum Dialogu Kultur. Wstęp wolny. Zapraszamy

Ocena: 2.2/5 (9)

Ocena: 2.2/5 (9)

DataStart

3 lipca 2014 - czwartek, 18:00

MiejsceMuzeum Dialogu Kultur wiecej informacji

Muzeum Dialogu Kultur

Kielce, Rynek 3
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Teatr więcej wydarzeń

W temacie Teatr

Sławomir Holland znów w Kielcach

Wywiad z głównym Ocelotem

Magiczna stodoła, czyli Wesele w Dąbrowie

Ostatni śmieje się Wajda

Nowy sezon w Kieleckim Teatrze Tańca

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260