Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne

  wystawy  

Wystawa Natalii LL

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach Sztuki plastyczne Wystawa Natalii LL

InfoSerdecznie zapraszamy do naszych galerii: Górnej i Dolnej przy ul. Kapitulnej 2 w Kielcach, dnia 8 maja o godz. 18.00 na wernisaż i spotkanie z NATALIĄ LL oraz na zwiedzanie wystawy prac tej wybitnej Artystki.

W ubiegłym miesiącu zakończyła się jej wystawa "Secretum et tremor" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Wystawa zorganizowana przez BWA w Kielcach zawiera większość pokazywanych tam dzieł, ale również została poszerzona o prace z poprzednich etapów twórczości Artystki: tych, które na stałe weszły do kanonów sztuki współczesnej.

W Galerii Dolnej zaprezentujemy starsze prace - od filmowej wersji słynnej "Sztuki konsumpcyjnej" począwszy, przez fotografie z cyklu "Sztuka postkonsumpcyjna", "Destrukty", po fotograficzną aranżację "Biada", film "Marzenia Brunhildy" - i obiekt rzeźbiarski: "Banany" (brąz, Kolekcja Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku).

W Galerii Górnej - w małej sali - będzie można obejrzeć unikalne i rzadko pokazywane rysunki i pastele z cyklu "Ptaki wolności" oraz dokumentację fotograficzną performance' u "Śnienie".
Nowsze dzieła - powstałe po 2000 roku - pokażemy w dużej sali Galerii Górnej": to m. in. monumentalne fotogramy z cyklu "Ptaki wolności", "Brunhilda" , przejmujące "Transpolacje Odyna" i "Chichot Odyna" oraz filmowy zapis performance' u "Sztuka i wolność".

Wystawę dopełniają równie znakomite teksty autorskie Natalii LL, przedstawiające idee kolejnych etapów jej twórczości oraz film o jej sztuce, którego autorem jest Andrzej Sapija.

To wyjątkowa wystawa najważniejszych dzieł wybitnej i jednej z najbardziej znanych w świecie polskiej Artystki.
To również jedno z najważniejszych artystycznych wydarzeń w historii BWA w Kielcach.
Współorganizujemy je z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, który udostępnił dla naszej publiczności albumy OPERA OMNIA, w doskonałej graficznie i merytorycznie formie prezentujące twórczość Natalii LL.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na najwyższym poziomie artystycznym!

Ocena: 2.0/5 (8)

Ocena: 2.0/5 (8)

DataStart

8 maja 2015 - piątek, 18:00

Zakończenie

3 czerwca 2015 - środa

MiejsceBiuro Wystaw Artystycznych w Kielcach wiecej informacji

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach

25-011 Kielce, ul. Kapitulna 2
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

W temacie Sztuki plastyczne

Cudak z Pławnej - Dariusz Miliński

Wystawa Leona Wyczółkowskiego

Toulous-Lautrec w cenie

Marek Cecuła: Kielce mnie nie ograniczają

Szczury wchodzą na mury

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260