Kielce v.0.8

Muzyka
Anima Mundi zmienia świat

 drukuj stronę
Muzyka Kielce Kultura
Wysłano dnia 02-05-2011 o godz. 13:28:36 przez rafa 4545

Trwa XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Zapraszamy na kolejne koncerty. Wstęp wolny.Organizatorzy o festiwalu: ANIMA MUNDI jest Festiwalem, który na stałe wpisał się w muzyczny pejzaż Kielc i regionu świętokrzyskiego. Jego otwarta formuła - nie tylko klasyczna muzyka organowa ale także chóralna, barokowa, ludowa muzyka religijna -sprawia, że możemy przeżyć całą gamę muzycznych doznań i wzruszeń.
Poprzez tą muzykę zaglądamy naprawdę w duszę otaczającego nas świata. I przez tą muzykę świat wydaje się lepszy.6 MAJA
- KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ BARTŁOMIEJA RZYMANA -
KOŚCIÓŁ ŚW. TRÓJCY W KIELCACH – 19:00

Bartosz Patryk Rzyman

Studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów doktora Piotra Rojka. We wrześniu 2007 roku otrzymał dyplom i tytuł magistra sztuki.
Brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej w Polsce i Niemczech, prowadzonych m.in. przez Prof. Dr. Ch. Krummachera, Prof. H.Vogla, Prof. G. Weinbergera.
Artysta podczas swych koncertów w kraju i za granicą często wykonuje i promuje dzieła wielkiego polskiego kompozytora Mariana Sawy, a także innych polskich współczesnych kompozytorów (m.in. utwory T.Kalisza, K.Kochaniec).

Bartosz Patryk Rzyman oprócz gry organowej zajmuje się także wokalistyką. Swój głos o szerokiej skali ponad 3 oktawy kształcił u dr.hab. D.Paradowskiego, na kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez prof. H. Januszewską. Szeroka skala głosu i repertuar sprawia, że artysta wykonuje muzykę klasyczną a także śpiewa popularne, rozrywkowe piosenki. Z koncertami występuje w Polsce i za granicą-głównie w Niemczech(Kolonia,Bielefeld).W 2004 roku wystąpił z koncertem ''Rogowski in Memoriam '' w Trybunale koronnym w Lublinie. W roku następnym na zaproszenie Fundacji Villa Polonia i posła Jana Sęka w tym samym miejscu śpiewa także recital złożony głównie z kompozycji Michała Ludomira Rogowskiego, a także pieśni Karłowicza i arie G.F. Handla.
W 2009 roku została także wydana książka poetycka Bartosza Patryka Rzymana, pt.'' Esquisse”.

W programie koncertu:
Marian Sawa (1937-2005)
1. Entrada Festiva (1998)
2. Modlitwa Łomżyńska (2004)
3. Preludia Organowe na tematy pieśni (2003):
* '' Bogurodzica, Dziewica "
* " Witaj, Gwiazdo morska "
4. Sekwencja " Dies Irae " (1996)
5. Preludium " Przez Twoje Święte Zmartwychpowstanie " (2003)
6. Trzy Elegie (1995)
7. Toccata i Fuga (2004)

7 MAJA
- KONCERT MUZYKI PRAWOSŁAWNEJ
CHÓR BIAŁORUSKIEGO UNIWERSYTETU KULTURY I SZTUKI Z MIŃSKA (BIAŁORUŚ) – KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY W KIELCACH – 19:00

Koncert muzyki prawosławnej i cerkiewnej w wykonaniu jednego z najciekawszych chórów działających na terenie Białorusi. Połączenie perfekcyjnego wykonania z tradycyjnym spojrzeniem na muzykę cerkiewną i tradycje starosłowiańskie.
Chór Białoruskiego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska liczy ponad 55 osób, w jego skład wchodzą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru jest Albina Piekutko.
W swoim dorobku koncertowym ma zapisane koncerty między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć prawdziwe arcydzieła muzyki prawosławnej, między innymi „Hospodi wozwach, Da isprawitsa” czy
”Chwalitie Hospoda s niebies”.

8 MAJA
- KONCERT ORKIESTRY JANA TOKARZA Z TOWARZYSZENIEM ORGANISTY ROŚCISŁAWA WYGRANIENKI (UKRAINA) – KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA W KIELCACH – 19:00

Koncertowa Orkiestra Dęta Jana Tokarza
Koncertowa Orkiestra Dęta powstała z inicjatywy muzyka Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach – Jana Tokarza. Po raz pierwszy zaprezentowała się publiczności 1 lipca 1996 roku w kieleckim parku miejskim. Od tej chwili regularnie występują na dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury oraz bierze udział w większości wydarzeń muzycznych (plenerowych i odbywających się w salach koncertowych).

Rościsław Wygranienko

Organista koncertujący pochodzenia ukraińskiego, specjalizujący się w wykonaniu muzyki polskiej różnych epok. Urodzony w 1978 r. w Symferopolu na Ukrainie, jest absolwentem Akademii im. F. Chopina w Warszawie (studia pod kierunkiem prof. Joachima Grubicha, zakończone dyplomem z oceną celującą).
Interpretację muzyki dawnej szlifował pod kierunkiem Christophera Stembridge’a, Jona Laukvika oraz Luigi Ferdinando Tagliaviniego; oprócz tego kształcił się na kursach mistrzowskich i lekcjach u Johannesa Gefferta, Bernharda Haasa, Martina Haselböcka, Edgara Krappa i Oliviera Latry.
Koncertuje w ponad 120 miastach wielu krajów Europy na festiwalach międzynarodowych; zagrał dotychczas ponad 1000 utworów organowych ze swego repertuaru.
Na swoim koncie ma nagrania telewizyjne, radiowe (m.in. Radio Vaticana, Radio Suisse Romande) oraz płytowe (w tym utwory nigdy dotychczas nie nagrywane).
Zdobył pierwsze nagrody na kilku prestiżowych konkursach organowych (Saint-Maurice w Szwajcarii (2003), Konkurs im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2005) i inne).
Był jurorem Konkursu dawnej polskiej muzyki organowej w Legnicy (2004) oraz V Międzynarodowego konkursu organowego w St-Maurice (2009, Szwajcaria).
Ma publikacje muzykologiczne; prowadzi obecnie badania nad polską muzyką organową, skutkujące odkrywaniem, prawykonaniem, nagraniem i wydaniem wielu zapomnianych pozycji. Współpracuje w tym zakresie z wydawnictwem "Acte Préalable", dla którego dokonał pierwszych w historii fonografii nagrań polskiej muzyki organowej Adama z Wągrowca, Petrusa de Drusina oraz kompletnej Tabulatury Warszawskiej XVII wieku. Wydał drukiem (po raz pierwszy od 188 lat) unikatowy pomnik polskiej kultury muzycznej – Fugę na temat "Jeszcze Polska nie zginęła" Karola Kurpińskiego.
Występuje wspólnie ze znanymi artystami i zespołami (Małgorzata Armanowska, Piotr Kusiewicz, Piotr Łykowski, Elżbieta Pańko, Justyna Reczeniedi, Michail Ryssov, Stanisław Skoczyński, Krystyna Szostek-Radkowa, „Camerata Vistula”, Kwartet Podlaski itd.).
Jest członkiem towarzystw muzycznych im. Karola Kurpińskiego, im. Feliksa Nowowiejskiego, im. Teodora Leszetyckiego oraz paryskiego Société Alkan.

PROGRAM KONCERTU ORGANOWEGO 8 MAJA 2011 o godz.19.00
W KOŚCIELE ŚW. WOJCIECHA

1. L. Van Beethoven – Joyful, Joyful, We Adore Thee
2. J.Clark – Trumpet Voluntary
3. Jacques – Nicolas Lemmens (1823 – 1881)
III Sonata „Pascale” (Sonata Wielkanocna) a-moll
1. Allegro
2. Adoracja
3. Finał: Allleluja
4. M.A.Champentier - Festival Prelude
5. A.Vivaldi - Gloria
6. Jacques – Nicolas Lemmens (1823 – 1881)
I Sonata “Pontificale” (Sonata Papieska) d-moll
1. Allegro moderato
2. Adagio
3. Marsz papieski
4. Fuga: fanfary
7. J.J. Mouret – I Rondeau
8. S.Karg-Elert - Praise theLord with Drums and Cymbals
9. Karol Kurpiński (1785 – 1857)
Fuga na temat “Jeszcze polska nie zginęła”
10.A.Campra - III Riguadon
11.G.F.Haendel – Hallelujah Chorus

Kompozycje numer 3, 6 i 9 wykona na organach Rościsław Wygranienko.
Pozostałe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Jana Tokarza.

Koncert prowadzi Agnieszka Nowak - Zagóra

15 MAJA
- KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ W WYKONANIU HANNA DYS -
KOŚCIÓŁ ŚW. JADWIGI W KIELCACH – 19:00

21 MAJA
- KONCERT CHÓRU MIESZANEGO KATEDRY WAWELSKIEJ
KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA KRÓLA W KIELCACH – 19:00

22 MAJA
- KONCERT „TISCHNER PO GÓRALSKU”
Z UDZIAŁEM KAPELI GÓRALSKIEJ Z ZAKOPANEGO ORAZ EDWARDA KUSZTALA -
KLASZTOR NA KARCZÓWCE W KIELCACH – 19:00

26 MAJA
- KONCERT ORKIESTRY KAMERALNEJ Z KOSZYC (SŁOWACJA) -
KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA W KIELCACH – 19:30

29 MAJA
- SOLOWY KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ W WYKONANIU CHRISTOPHERA HERRICKA (WIELKA BRYTANIA) -
BAZYLIKA KATEDRALNA W KIELCACH – 19:00

30 MAJA
- KONCERT „PIEŚNI MARII”
SINIKKA LANGELAND I KARE NORDSTOGA (NORWEGIA) -
KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA KRÓLA W KIELCACH – 19:00

WSTĘP WOLNY


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 18-07-2011 o godz. 14:36:35
Polonia Cantans 2011 startuje już 31 lipca! Letni Festiwal Kultury Polonia Cantans to nie lada gratka dla fanów rodzimej twórczości muzycznej. Znani i cenieni w Polsce i na świecie artyści zaprezentują swój dorobek- od klasyki, po folk i pop w wersji kameralnej i oratoryjnej. Więcej na temat festiwalu szukaj na: poloniacantans.pl

Ocena: 4.2/5 (193)

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260