Kielce v.0.8

Teatr
Do każdej ''samotności'' Teatr dokłada kobietę!

 drukuj stronę
Teatr Kultura
Wysłano dnia 11-02-2016 o godz. 10:31:01 przez bozena 4614

Walentynkowy lek na samotność od Teatru Żeromskiego! Do każdej "samotności" Teatr dokłada kobietę! Z miłości do widzów, z okazji nadchodzących walentynek!Nadchodzą Walentynki, tymczasem nie każdy ma to szczęście, że jest zakochany czy w udanym, harmonijnym związku. Z pomocą przychodzi Teatr, do którego można pójść samemu, a potem wymienić swoje wrażenia z innymi widzami np. na fanpejdżu Teatru. W lutym tematyka spektakli sprzyja singlom i układa się w cykl, który można zapamiętać jako: wznowienie "samotności", "bo to zła kobieta była"!

Czy to przypadek, że w tym miesiącu widzowie będą obcować ze "złymi kobietami" albo z samotnością? Czy wspomniane kobiety są rzeczywiście wcieleniem wszelkiego zła? Najlepiej ocenić samemu.

Do każdej samotności („Samotności pół bawełnianych” w reż. Radosława Rychcika) dostaniemy w kasie wybraną „złą kobietę”(bilet, na jeden ze spektakli wymienionych poniżej). Darmowe bilety czekają na 100 osób do 14 lutego włącznie. Oferta obowiązuje na spektakle od 11 lutego.

Spektakle do wyboru:

1. Bezwstydna – „Caryca Katarzyna” (obsypana nagrodami) w reż. Wiktora Rubina
Prawdopodobnie najgłośniejszy, najczęściej nagradzany spektakl sezonu 2013/2014.

„Ten występ zredefiniował zasady polityki cielesności w nowy sposób naświetlając kwestie seksualności, tożsamości i gender” – uzasadnienie nagrody dla Marty Ścisłowicz w roli „Carycy” na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia.

„Ma świadomość, że broń, jaką posiada – jej własne ciało – posiada określony termin przydatności”. - Joanna Ostrowska, w recenzji „Nagość carycy”
NAGRODY
Sztuka ma na koncie cztery nagrody dla aktorów, jedną za tekst (był też w ścisłym finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2013, gdzie znalazła się w piątce najlepszych ze 166), zdobyła trzy nagrody: za najlepszy spektakl festiwalu, a jej twórcy (autorka Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin reżyser) zostali uhonorowani prestiżowym Paszportem POLITYKI w kategorii „Teatr”. Ukazują sceniczne wydarzenia z perspektywy wyjątkowej kobiety, dopuszczonej do rządów i wielkiej polityki. Reżyser i dramatopisarka roztaczają przed publicznością obraz tresowanego i dyscyplinowanego „w drodze na tron” ciała.
- Dwie główne nagrody na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia (Marta Ścisłowicz jako Caryca i Tomasz Nosinski jako Poniatowski)
- Dwie główne nagrody dla Carycy na festiwalach (szczeciński KONTRAPUNKT i gdyński R@Port),
- Tekst w finałowej piątce Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej ("Caryca Katarzyna").

2. Szalona – "Joanna Szalona; Królowa" - spektakl laureatów Paszportów Polityki 2014 (Jolanta Janiczak & Wiktor Rubin)

Za rolę kastylijskiej królowej, która przez miłość straciła nie tylko tron, ale i zdrowie psychiczne Agnieszka Kwietniewska została nagrodzona na 4. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia (4. edycja). Warto zobaczyć spektakl ponownie, bo w roli żywego i martwego obiektu afektów (Filipa Pięknego) - Bartosz Ostrowski (NOWOŚĆ).

3. Nieposkromiona – Katarzyna z „Poskromienia złośnicy” Szekspira w reżyserii Katarzyny Deszcz
Spektakl otrzymał główną nagrodę Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.

Petruchio nie jest szowinistycznym męskim sadystą, tresującym i upokarzającym młodą niezależną kobietę, ale partnerem i przewodnikiem, wtajemniczającym "złośnicę" w arkana absurdu. Uczy Kasię nie uległości, a innego spojrzenia na świat, uczy odporności i drwiny z ludzkich szaleństw, pychy i póz. Kluczowym obrazem dla spektaklu jest dwugłowy koń, zaprzęg miłosny utworzony z ciał Petruchia i Katarzyny, galopujących w dezabilu ku wzajemnej akceptacji. Kolczaści kochankowie uczą się strategii przetrwania w świecie, w którym rządzi pieniądz, interes i koneksje. Petruchio i Kasia obwieszczają co innego: my się na to nie zgadzamy, zostajemy błaznami z wyboru." – fragment uzasadnienia jury osiemnastej edycji ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych dziełami Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2013/2014.

4. Grzeszna  – „Dzieje grzechu” - poznaj spektakl nowego Dyrektora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

„Magda Grąziowska jako Ewa zagrała aż trzy kobiety. Trusia Ewa macha rękami w sposób zorganizowany, Ewa kobieta rozwiązła, acz jeszcze nie upadła pokazuje luz machaniem rękami w sposób nieskoordynowany i niedbałym krokiem, jakim zwykły przechadzać się współczesne kokoty z filmów klasy C. Jako kobieta upadła stoi i chodzi w sposób uznawany powszechnie za wysoce wyzywający. Intonacyjne fałsze nie mącą wrażenia, że oto stoi przed nami kobieta zgubiona, nie taka sprzed stu lat, lecz zgubiona i zatracona współcześnie”.
Tomasz Mościcki : teatralny.pl : 2015-02-02 „Upadek w cieniu palm”

Nagie, zachłanne, kochające za bardzo, udręczone i dręczące. Z którą z nich wolelibyśmy być? Którą spotkać? Do wyboru dla widzów jeden z tytułów oraz do kompletu "Samotność pól bawełnianych".

„Samotność pól bawełnianych”- wznowienie na Dużej Scenie, reżyser po Paszporcie POLITYKI!

NOWA WIELKA "Samotność pól bawełnianych" - wznowienie po 6 latach od premiery!  + pokaz kultowego spektaklu na DUŻEJ SCENIE! + karnawałowe emocje przed wyjazdem do Rio de Janeiro!

WZNOWIENIE
Zapraszamy na wyjątkowe i długo oczekiwane przez Widzów wznowienie słynnego spektaklu. Po ponad 100 pokazach - głównie za granicą: w Europie, Azji i obu Amerykach spektakl powraca i szykuje się na nowe tournée!
POWIĘKSZENIE
"Samotność" powraca, ale już nie na deski Małej Sceny, mieszczącej zaledwie 80 osób. Po rejestracji i transmisji spektaklu przez TVP Kultura*, reżyser i laureat Paszportu POLITYKI 2014, Radosław Rychcik, z sukcesem mierzy się z karkołomnym przedsięwzięciem: przeniesieniem sztuki na Dużą Scenę.
ODŚWIEŻENIE
Sztukę stworzyły wschodzące talenty, a powracają do niej gwiazdy, cieszące się uznaniem publiczności i krytyki. Jaką energię wyzwoli sentymentalny powrót z bagażem nowych doświadczeń?

Zapraszamy do sprawdzenia, jak duża może być SAMOTNOŚĆ po 6 latach!
Zapraszamy do Teatru i na nasz fanpejdż. Tylko uwaga: w Teatrze możecie spotkać swoją drugą połówkę…


tekst i foto/ Teatr im. S. Żeromskiego


Komentarze

Ocena: 3.5/5 (166)

W temacie Teatr

Sławomir Holland znów w Kielcach

Wywiad z głównym Ocelotem

Magiczna stodoła, czyli Wesele w Dąbrowie

Ostatni śmieje się Wajda

Nowy sezon w Kieleckim Teatrze Tańca

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260