Kielce v.0.8

Muzyka
Fagot w roli głównej

 drukuj stronę
Muzyka
Wysłano dnia 12-05-2014 o godz. 13:37:36 przez bozena 2137

Rzadko się zdarza, by fagot – instrument dęty drewniany z grupy stroikowych – był jedynym bohaterem wieczoru. W XVI wieku pełnił rolę instrumentu zespołowego, ale już od czasu baroku w literaturze muzycznej pojawiają się utwory solowe na ten instrument. To niezwykła okazja, by poznać niezakłócone niczym brzmienie fagotu.Tym bardziej w tak doświadczonych i mistrzowskich rękach, jak członków austriackiego zespołu Fagott It!, którzy byli inicjatorami jego założenia. Czterej młodzi muzycy, grający na co dzień w znanych austriackich orkiestrach, postarają się przekonać publiczność, że możliwości tego instrumentu są niemal nieograniczone, a jego barwa – niezwykła.. Przez lata działalności artyści stworzyli szeroki repertuar, od baroku po współczesność, przy czym obok utworów klasycznej muzyki dętej pojawiają się również te z obszaru jazzu i rocka. Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim dzieła kompozytorów austriackich, lecz nie braknie również takich hitów, jak marsz cygański czy wielki przebój niezapomnianego Freddy'ego Mercury’ego.

FAGOTT IT!
Artyści są członkami czołowych austriackich orkiestr, jak: Wiener Volksoper i Stadttheater Baden. Muzycy zakładając tę formację, mieli intencję, żeby charakterystyczne brzmienie instrumentu, który na ogół słychać gdzieś w głębi orkiestry i jest mało zauważalny, zabrzmiało w postaci czystej.
Przez lata działania grupy powstał szeroko zakrojony repertuar, który zawiera utwory począwszy od baroku, a skończywszy na współczesności. Poza muzyką klasyczną artyści uprawiają także jazz i rock.
Fagott It! regularnie występuje w Austrii, m. in. na Jeunesse, na festiwalach MusikAktuell i Wiener Festwochen, oraz w innych krajach europejskich. W Polsce zespół będzie gościć po raz pierwszy – 11.05 wystąpił w Pałacu Branickich w Białymstoku, 12.05.2014 zagra w UMFC w Warszawie a 13 maja będziemy go gościć w Kielcach.

IVAN CALESTANI Absolwent Conservatorio di Parma; uhonorowany przez Accademia Chigiana di Siena dyplomem honorowym i nagrodą (1995). Obecnie mieszka i pracuje w Wiedniu z takimi orkiestrami, jak m. in. RSO Wien, Tonkünstlerorchester Niederösterreich, Camerata Salzburg, Wiener Concertverein oraz Orchester Recreation Graz.
MICHAEL ZOTTI Studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Jest pierwszym fagocistą orkiestry Wiedeńskiej Opery Ludowej i Wiener KammerOrchester. Oprócz tego jest członkiem kilku zespołów.
MARKUS LIDAUER Studiował w w Konserwatorium w Wiedniu. Współpracuje z klasycznym kwintetem dętym „Quinternio Wien“. Uczy gry na fagocie i kameralistyki w szkole muzycznej w Sieghartskirchen.
ROBERT BRUNNLECHNER Studiował w Konserwatorium w Wiedniu. Wykłada grę na fagocie w Szkole Muzycznej stolicy Dolnej Austrii, St. Pölten. Jest fagocistą solowym Teatru Miejskiego w Baden. Kompozytor utworów z dziedziny muzyki dętej i kameralnej, jak również na orkiestrę symfoniczną.

Zapraszamy na koncert 13 maja 2014 r. o godz. 18.30 do Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncert zorganizowany jest we współpracy z Austriackim Forum Kultury.


Filharmonia Świetokrzyska


Komentarze

Ocena: 3.7/5 (101)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

ELECTRO LIVE ACT. Warsztaty muzyki elektronicznej.

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260