Kielce v.0.8

Muzyka
Koncert Coke Live Fresh Noise 2011 już w piątek!

 drukuj stronę
Muzyka Polska
Wysłano dnia 18-05-2011 o godz. 20:30:35 przez rafa 2260

Już w najbliższy piątek, 20 maja, wyjątkowy koncert w warszawskim klubie Palladium. Na jednej scenie spotkają się finaliści tegorocznej edycji programu Coke Live Fresh Noise oraz gwiazdy: L.U.C, Kamp!, L.Stadt i ubiegłoroczny zwycięzca konkursu – zespół Irena. Koncert będzie kolejnym etapem piątej edycji Coke Live Fresh Noise.Coke Live Fresh Noise cieszył się w tym roku niezwykłym powodzeniem. Do udziału w programie zgłosiło się 400 zespołów i solistów. Po pierwszej selekcji zostało 20 artystów, którzy wzięli udział w warsztatach w najlepszych studiach nagraniowych w Polsce. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. Plan B (niegdyś kompozytorzy Sistars, aktualnie producenci m.in. Agnieszki Chylińskiej), Marcin Bors (współpracownik Hey, Lao Che i Myslovitz), Bartek Dziedzic (współtwórca sukcesu ostatniej płyty Brodki) oraz L.U.C.

W połowie kwietnia rozpoczęło się głosowanie publiczności na najlepszych uczestników Coke Live Fresh Noise, w wyniku którego została wyłoniona finałowa trójka: Dead On Time, Hajva oraz Vallium. Skład uzupełniają dwa zespoły wybrane przez jury: Last Blush i New New. Wszyscy zaprezentują się podczas piątkowego koncertu w Palladium. 24 maja rozpocznie się głosowanie w Internecie, które potrwa do 9 czerwca, a w jego wyniku zostanie wybrany zwycięzca programu. Nagrodą będzie występ laureata podczas Coke Live Music Festival 2011 w Krakowie.
Na koncert będą wejść mogli ci, którzy odbiorą zaproszenia za pośrednictwem strony internetowej programu – www.cocacola.pl/cokelivefreshnoise. Pierwsza pula biletów rozeszła się błyskawicznie, więc organizatorzy zdecydowali się na dodatkowe wejściówki.

Otwarcie klubu: 18:00
Start: 18:30


L.U.C.
Naprawdę Łukasz Rostkowski. Jeden z najbardziej płodnych i poszukujących artystów na polskiej scenie muzycznej. Wywodzący się ze sceny hip-hop, założyciel Kanału Audytywnego, od kilku lat realizujący się w solowym projekcie. Jako L.U.C. wydał 5 płyt, z czego większość to albumy koncepcyjne, jak choćby „39/89 – Zrozumieć Polskę” – będący muzyczno-samplowaną podróżą przez 50 lat polskiej historii. Jego najnowsza płyta „PyyKyCyKyTyPff” to z kolei album w całości oparty na przetworzonym wokalu rapera, ale jednocześnie bliski hip-hopowym korzeniom muzyka. Koncert podczas Coke Live Fresh Noise będzie pierwszym występem L.U.C w Warszawie od momentu wydanie tego materiału.

Kamp!
Kamp! to trio doskonale znane publiczności klubowej, a także uczestnikom blogosfery. W ich muzyce można odnaleźć wpływy francuskiego house’u, sceny electro, klasycznego krautrocka czy najnowszego chill-wave’u. Koncertami na zagranicznych festiwalach, m.in. SXSW w Austin czy Great Escape w Wielkiej Brytanii, udowadniają, że bez żadnych kompleksów można wychodzić ze swoją muzyką poza granicę Polski i, co najważniejsze, znaleźć wielu odbiorców. Aktualnie pracują nad debiutanckim albumem.

L.Stadt
Kolejny polski zespół, z którego musimy być dumni. Ta łódzka formacja w ostatnim czasie częściej występuje za granicą, niż w kraju. Właśnie wrócili ze Stanów Zjednoczonych gdzie, zagrali krótką trasę i pojawili się na najważniejszej konferencji muzycznej – SXSW. Ich muzyka to połączenie różnych odmian amerykańskiego gitarowego rocka z polską melancholią. Dało to dwa znakomite albumy – debiutancki „L.Stadt” i wydany pod koniec ubiegłego roku „El.P”

Irena
Zwycięzcy Coke Live Fresh Noise 2010. Warszawski zespół, który za swój najważniejszy koncert uznaje ten zagrany podczas ubiegłorocznego Coke Live Music Festival. Za kilka tygodni na rynku muzycznym pojawi się debiutancki album Ireny zatytułowany „Wykorzystane Zasoby Niedużej Grupy Pospolitych Symboli”.Finaliści Coke Live Fresh Noise:

Dead On Time - 5-osobowy zespół pochodzący ze Szczecina. Muzykę, którą wykonują sami określają, jako połączenie nowoczesnego rocka i post-hardcore’u.

Hajva – Przygodę z muzyką rozpoczęli w 2006 roku, jeszcze
w czasach liceum, ale ostateczny skład zespołu wyklarował się dopiero dwa miesiące temu. Hajva swoje brzmienie określa, jako mocny, melodyjny rock inspirowany Papa Roach, Muse i Avenged Sevenfold.

Vallium
– krakowski zespół powstały w 2005 roku. Rockowe brzmienie grupy inspirowane jest głównie grunge’m i nu-metalem, choć znaczny wpływ miała na nie również muzyka lat 70-tych. W 2010 roku Vallium wydało mini album „Sen o rzeczywistości”. Jednak, jak podkreślają sami, „Vallium to przede wszystkim pełne energii koncerty”, których dotychczas zagrali ponad 100.

Last Blush - Dorota Morawska i Adam Nowak, choć poznali się dopiero w 2010 roku, dzięki ogłoszeniu zamieszczonemu w Internecie, to obydwoje związani są z muzyką od lat, realizując swoją pasję w ramach różnorodnych projektów rockowych i elektronicznych. Repertuar Last Blush obejmuje zarówno utwory pełne agresywnych syntezatorów, jak i spokojne i nastrojowe kompozycje nawiązujące do trip-hopu i downtempo.

New New
– gdańskie trio, powstało w 2010 roku ”z potrzeby tworzenia muzyki, ale niebanalnej i na wysokim poziomie artystyczno-wykonawczo-brzmieniowym . To, co u innych już było, w przypadku New New jest zapowiedzią nowego” twierdzą muzycy. Czerpiąc inspirację z muzyki lat 80, Prince’a
i Michael’a Jacksona, tworzą brzmienia stojące na pograniczu popu i szeroko rozumianej elektroniki.


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 28-05-2011 o godz. 17:28:56
****** a gdzie jest opis hajvy jest 5 finalistow nie 4 !
Anonim 30-05-2011 o godz. 23:12:51
ślepy?

Ocena: 2.3/5 (9)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260