Kielce v.0.8

Muzyka
Konkurs Muzyka przeciwko ubóstwu

 drukuj stronę
Muzyka Świat Cywilizacja
Wysłano dnia 11-08-2010 o godz. 13:43:07 przez rafa 994

Komisja Europejska ogłosiła konkurs muzyczny, zachęcając młodych Europejczyków w wieku od 15 do 25 lat do skomponowania utworu popierającego ideę walki z ubóstwem na świecie.


Każdy z uczestników będzie miał za zadanie stworzyć piosenkę o tematyce związanej z rozwojem, a zwłaszcza z ośmioma milenijnymi celami rozwoju. Nagrodą dla zwycięzców – wybranych przez internautów w głosowaniu on-line oraz przez jury, w którego skład wejdą zawodowi muzycy – będzie możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu nagrań i występ podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Rozwoju w Brukseli w grudniu 2010 r. Konkurs muzyczny jest częścią kampanii „Walczymy z ubóstwem”, której celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat działań UE w dziedzinie współpracy na rzecz rozwoju.

„Muzyka jest skutecznym sposobem na zaangażowanie ludzi, niezależnie od ich wieku i narodowości, w walkę z ubóstwem. Konkurs muzyczny odzwierciedla wolę Komisji angażowania młodzieży i zwiększania jej świadomości na temat znaczenia, jakie ma osiągnięcie milenijnych celów rozwoju. Z niecierpliwością czekam na wszystkie utwory: od rapu, poprzez hip-hop do hard rocka”, powiedział Andris Piebalgs, europejski komisarz ds. rozwoju.

Serwisy społecznościowe oraz festiwale muzyczne zachęcają młodzież z państw członkowskich UE w wieku od 15 do 25 lat do przesyłania przez Internet, do 30 września, piosenek o tematyce związanej z walką z ubóstwem. Utwory konkursowe mają również wyrażać poparcie dla jednego z ośmiu milenijnych celów rozwoju, którymi są: likwidacja skrajnego ubóstwa i głodu; zapewnianie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym; propagowanie równości płci; zmniejszanie wskaźnika umieralności dzieci, polepszenie stanu zdrowia matek oraz zwalczanie HIV/AIDS, malarii i innych chorób; zapewnianie równowagi środowiska; opracowanie globalnego partnerstwa na rzecz rozwoju. Na zwycięzców można głosować on-line do 31 października tego roku. Imiona dwóch laureatów konkursu poznamy w listopadzie: jeden zostanie wybrany przez głosowanie on-line, a drugi przez profesjonalne jury. Do wygrania jest możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu nagrań i występu podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Rozwoju, które odbędą się w grudniu w Brukseli.

Już tylko pięć lat pozostało do roku 2015, w którym powinniśmy zrealizować milenijne cele rozwoju. Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wezwał przywódców państw do wzięcia udziału w tegorocznym szczycie ONZ w Nowym Jorku w dniach 20-22 września, który ma na celu przyspieszenie postępów na drodze do osiągnięcia tych celów.

Strona internetowa konkursu muzycznego:
http://www.ifightpoverty.eu


Komentarze

Ocena: 3.7/5 (67)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

ELECTRO LIVE ACT. Warsztaty muzyki elektronicznej.

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260