Kielce v.0.8

Literatura
Najgorszy seks na świecie nagrodzony

 drukuj stronę
Literatura Świat
Wysłano dnia 09-12-2011 o godz. 11:19:52 przez rafa 3634

Spod prysznica można wyjść jeszcze brudniejszym niż przed wejściem. Udowodnił to amerykański pisarz Davin Guterson, którego scena prysznicowa z najnowszej książki "Ed King" wygrała w dorocznym plebiscycie "Bad Sex Fiction Award".Nagroda ma na celu "zwrócenie uwagi niewyrafinowanemu, niesmacznemu, często bezcelowemu stosowaniu opisów seksualnych w powieści współczesnej i zniechęcać do nich". W roku 2011 najlepszy w niewyrafinowaniu okazał się szereg świrniętych stosunków seksualnych między matką a synem w powieści "Ed King" - rozgrywającej się w XX-wiecznym Seattle, uwspółcześnionej wersji mitu o Edypie.

David Guterson, autor m.in. bestsellerowych "Cedrów pod śniegiem", nie mógł zjawić się na ceremonii rozdania nagród w Londynie, ale usłyszawszy o swoim zwycięstwie, oznajmił:

Nie jestem ani trochę zaskoczony. Edyp właściwie wynalazł niesmaczny seks.

"Ed King" opowiada o oddanym do adopcji chłopcu, który staje się jednym z najpotężniejszych i najobrzydliwszych ludzi na świecie. W międzyczasie zabija własnego ojca i sypia z własną matką. "Washington Post" nadał historii miano narracji "spoconej dłoni". Której konkretnie, prawej czy lewej, nie podano.

Tym, co najbardziej odepchnęło jury "Niesmacznego seksu" była nieznośnie dokładna scena erotycznego masażu. Ed swoją mamę "masuje, ugniata, rozciąga, pociera, ciągnie, pieści, liże, całuje i delikatnie podgryza jej ramiona".

Sędziowie twierdzą jednak, że ostatecznie zwalił ich z nóg inny fragment:

Ed stał z rękoma założonymi za głowę, jak ktoś przed chwilą aresztowany, kiedy ona maltretowała go kostką mydła. (...) Potem spłukali ciała, wysuszyli, ubrali się i poszli do drogiej restauracji na lunch.

Recenzent "Express", David Robson konkluduje - "gutersonowskie opisy hiperaktywnego kazirodztwa bolą i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu".

Guterson "Ed Kingiem" wyprzedził w tegorocznym konkursie takie dzieła jak "1Q84" Harukiego Murakamiego, "Ostatni Testament Biblii Świętej" Jamesa Frey'a, "Wspaniała noc" Chrisa Adriana i "Romans" Lee Child.

"Bad Sex Award" w zeszłym roku osiągnęła pełnoletność. Została wymyślona w 1993 roku przez Auberona Waugh'a i jej patronem jest "The Literary Review". Nagroda w formie statuetki przedstawia "seks w latach pięćdziesiątych", czyli nagą kobietę na książce. Jej poprzednimi zdobywcami byli m.in. Norman Mailer, Jonathan Littel, Sebastian Faulks i Tom Wolfe.

grol


Komentarze

Ocena: 4.2/5 (202)

Pokrewne linki

W temacie Literatura

Hebanowa Wieża

Prawda o austryjackim zaborze

Stary drukarz, na jego rękach kolory tęczy

Vlepki, czyli kup pan nalepkę

Fotografia - to wciąga

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260