Kielce v.0.8

Wici
nr 25 - Wici w podróży

 drukuj stronę
Wici Papier Kielce Świętokrzyskie Wici
Wysłano dnia 10-07-2008 o godz. 15:00:00 przez rafa 1323

Podróże dalekie i bliskie to temat przewodni wakacyjnego wydania informatora kulturalnego Wici Info.

Letni numer trochę na przekór jest wiosenny. A to za sprawą okładki, na której znalazło się zdjęcie Alicji Tuz, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Kieleckie Inaczej. Studentka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach swoją pracę zatytułowała "Wiosenne Kielce".

Ten numer Wici (szukajcie na naszych firmowych stojakach w kawiarniach, klubach i urzędach) zdominowały nie tylko zdjęcia i ich autorzy biorący udział w konkursie Kieleckie Inaczej, ale w ogóle fotografia, czy też dokładniej fotografowie. Wiktor Franko opowiada jak niemal przez przypadek (choć oczywiście aktualnym pozostaje pytanie: czy przypadki w życiu się zdarzają?) zaczął fotografować koncerty Marillion i ludzi na londyńskiej ulicy.

Ludzi, choć nie tych z ulicy, ale artystów z Piwnicy pod Baranami fotografuje Arkadiusz Sędek, który kilkanaście lat temu wyjechał z podkieleckich Nowin, by szukać szczęścia we Włoszech. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, a do Kielc przyjechał zrobić zdjęcia podczas spektaklu Marka Tercza "Żyd na beczce" (rozmowa z Markiem również w tym numerze Wici) oraz III edycję Off Fashion (oczywiście byliśmy, widzieliśmy i opisujemy).A co poza tym? Przede wszystkim dużo o podróżach, zarówno tych bliskich, jak choćby do Opatowa, Klimontowa i Ujazdu, jak i całkiem dalekich - do Moskwy i na Krym. Są też podpowiedzi gdzie w tę wakacyjną podróż się wybrać. Nie, nie... Nie chodzi o Kretę i Tunezję, ale o subiektywny przegląd wakacyjnych festiwali rozsianych po całej Polsce.

Co jeszcze można robić w wakacje? Makijaż (choć według naszej stylistki Moniki Zielińskiej-Kozieł tylko delikatny!), konfiturę porzeczkową (wystarczą kolorowe porzeczki i kilogram cukru żelującego) i oczywiście zdjęcia (www.fason.wici.info).

Ale najlepiej pojechać w podróż. Tę daleką, albo całkiem bliską. I wziąć ze sobą okulary, wakacyjny numer Wici i chęć odkrywania rzeczy niewidocznych z bliska.

Ściągnij nr 25 Wici.Info w formacie PDF

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu sa niedostepne.

Ocena: 2.7/5 (18)

W temacie Wici

Drugi, czyli trzeci

Czy o tym wiesz?

Zapraszamy na Urodziny

Świat na opak w Wici.Info

Zaprojektuj swoją pocztówkę

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260