Kielce v.0.8

Wici
Odbierz pocztę...

 drukuj stronę
Wici Cywilizacja Kino Fotografia Internet Kielce Komiks Kultura Literatura Muzyka Sztuki plastyczne Świętokrzyskie Teatr Wici
Wysłano dnia 02-01-2008 o godz. 23:47:29 przez rafa 7147

Koncepcja wydawnictwa, które trafia właśnie do Ciebie, Drogi Czytelniku, rodziła się długo - może nie w bólach - >bardziej jak dojrzewające wino<.

Zaczęło się prosto i w stylu Wici. Na skrzynkę redakcyjną przychodziły do nas zdjęcia, rysunki i wiersze. Na stronie www.wici.info nie było miejsca, aby je prezentować. Dlatego ogłosiliśmy dwa nieustające konkursy: jeden poetycki, a drugi - na projekt pocztówki. Chcieliśmy, aby twórczość młodych ludzi ruszyła w miasto. Nazwaliśmy to Poetycką Pocztą.

Potem oddaliśmy wierszom, które jak lawina zaczęły spływać na naszą skrzynkę e-mail, strony w kieszonkowym informatorze Wici.Info. To ciągle nie było to. Pozostał ostatni krok: decyzja, aby Poetycką Pocztę Wici.Info wydać oddzielnie, niezależnie od naszej dotychczasowej działalności. Od początku wiedzieliśmy, że słowo poezja nie może być żadnym ograniczeniem. Nie chcieliśmy drukować kolejnego tomiku wierszy, okraszonego lepszymi lub gorszymi obrazkami, zdjęciami, ilustracjami.

Dla nas poezja to... nastrój, chwile uniesienia, wena twórcza i odwaga, aby pokazać to światu. Poezją jest wszystko, co wyrasta ponad przeciętność, walczy z codziennością i szarością zwykłych dni. Poezją może być vlepka w autobusie, graffiti na murze, zdjęcie, opowieść o kimś lub o czymś, nawet dramat i felieton.

Album jest nie tylko przeglądem twórczości. Jest także, a może przede wszystkim, prezentacją autorów. Znajdziecie w nim dzieła doświadczonych i utytułowanych twórców, mniej doświadczonych, ale także doświadczonych, ale nie utytułowanych i tych niedoświadczonych, debiutantów, którzy na drodze twórczości stawiają dopiero pierwsze kroki. Niektórzy z nich współpracują z Fundacją Kultury Wici od lat, inni od miesięcy. Niektórych poznaliśmy podczas organizowanych przez nas warsztatów, pozostali po prostu przysłali swoją twórczość na ogłoszone przez nas konkursy.

Wszystkie prace łączy jedno... poezja...
w każdym wymiarze...
Miłej lektury!

poetycka poczta wici


Komentarze

Ocena: 3.2/5 (463)

W temacie Wici

Drugi, czyli trzeci

Czy o tym wiesz?

Zapraszamy na Urodziny

Świat na opak w Wici.Info

Zaprojektuj swoją pocztówkę

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260