Kielce v.0.8

Świętokrzyskie
Odszukaj z nami lokalnych liderów

 drukuj stronę
Świętokrzyskie
Wysłano dnia 16-12-2008 o godz. 13:00:00 przez sergio 948

Liderzy społeczności lokalnych najlepiej znają swoje środowiska i ich problemy, mają również pomysły jak im zaradzić. Program Liderzy PAWF chce ich odnaleźć i w nich zainwestować.

Urszula Jędrzejczyk z Bliżyna jest artystą plastykiem, prezesem i założycielką Stowarzyszenia RDEST. Postanowiła reaktywować tradycje tkackie we wsiach na terenie gminy Bliżyn i w 2005 roku rozpoczęła w tym celu projekt pod nazwą "Biołe Portki". Od wielu lat organizuje pokazy tkackie i wystawy muzealne upowszechniające tradycyjne tkactwo ludowe i tradycyjne metody obróbki lnu. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Dostała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyła Klub Plastyka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie. Uczestniczyła w Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej 2006 i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Książki "Czas".

O programie Liderzy PAFW Urszula Jędrzejczyk mówi:
Zanim znalazłam się w programie "Liderzy" uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach. Zazwyczaj wyglądały one tak - grupa, mniej lub bardziej liczna, i jeden prowadzący. Czułam się anonimowo. Ukryta gdzieś w drugim rzędzie za plecami tych bardziej aktywnych. O programie Liderzy przeczytałam w jakiejś ulotce, potem z ciekawości sprawdziłam w Internecie, na czym polega tutoring. Wydało mi się to bardzo trudne i wymagające odwagi. Kontakt jeden na jeden, bez możliwości schowania się. To nie dla mnie... Jak rozpoczął się nabór do IV edycji przeczytałam jeszcze raz dokładnie informacje o programie. Zobaczyłam film, na którym wypowiadali się uczestnicy i tutorzy. Wydali mi się tacy szczerzy i naturalni. Tutor, który mówił, że jemu kontakty z podopiecznymi również wiele dają, budził zaufanie. Pomyślałam, że to jest chyba to. Potrzebuję wsparcia, siły by rozwinąć swoje działania. Jeśli chcę zmieniać świat, ten bliski wokół mnie i ten dalszy to powinnam zmienić najpierw siebie. I tak się dzieje, kontakty z innymi dają wiele inspiracji do działania. Poznałam wielu niezwykłych i mądrych ludzi. Tutor wspiera mój indywidualny rozwój, przyglądam się sobie, swoim słabym i mocnym stronom, nazywam swoje potrzeby. Planuję to, co chcę zrobić dla siebie i innych. Wiem, że marzenia można zrealizować, nawet, jeśli czasami wydają się nierealne.

Poszukiwani, poszukiwane ...
Jeśli jesteś kimś takim lub znasz w swoim otoczeniu osobę, która podejmuje się liderskich ról, działa na rzecz rozwiązania lokalnych problemów - zgłoś się do Programu Liderzy PAWF. Liderzy lokalni, którzy wezmą udział w Programie spotkają się z osobistym tutorem - osobą wspierającą indywidualny rozwój. W partnerskiej, opartej na wzajemnym zaufaniu relacji, liderzy i liderki będą , mieli okazję przyjrzeć się sobie, swoim doświadczeniom, wyzwaniom, potrzebom, nazwać je i uporządkować. Skorzystają z doświadczenia tutora i jego inspiracji, by rozwinąć swoje działania.

Program trwa 15 miesięcy. Poza comiesięcznymi spotkaniami z tutorem, uczestnicy biorą udział w cyklu czterech szkoleń i warsztatów, korzystają z funduszu rozwojowego, uczestniczą w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach.

Zgłoszenia
Kandydaci na uczestników powinni się zgłaszać, korzystając z formularza on-line dostępnego na stronie www.liderzy.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć dwa listy rekomendacyjne. Rekrutacja trwa do 15 stycznia 2009 r.

Więcej informacji na stronie www.liderzy.pl


Komentarze

Ocena: 2.5/5 (12)

Powiązane video

W temacie Świętokrzyskie

Festiwal Wędrowania

Park Jurajski w Bałtowie

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

Tajemnice Świętego Krzyża

Bałtów - nie tylko dinozaury

Szukamy Miss Lata!

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260