Kielce v.0.8

Świętokrzyskie
Ognista i biesiadna Noc Muzeów w Maleńcu

 drukuj stronę
Świętokrzyskie Recenzje
Wysłano dnia 29-05-2012 o godz. 12:44:31 przez rafa 4116

Rozrywki piłkarskie w błocie, ogniste bziukanie, wystawa tygrysów w zabytkowym zakładzie hutniczym, biesiada literacka przy ognisku, to najważniejsze imprezy zorganizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 19 maja br. w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.W pokazowym Turnieju w Piłce Błotnej rywalizowały 3 drużyny: BKS Roztocze – Krasnobród – mistrz Polski z 2011 r., Bobry Maleniec oraz Niedźwiedzie z Fałkowa.Nawodnione boisko, które przypominało grzęzawisko było nie lada przeciwnikiem dla występujących drużyn, które mimo tak trudnego terenu zmagań, ani na chwilę nie odstępowały od zaciętej rywalizacji. Ostatecznie zawody wygrała drużyna z Roztocza, która tylko nieznacznie wyprzedziła drużynę Niedźwiedzi z Fałkowa. Trzecie miejsce zajęły Bobry z Maleńca.

Sportowcom, gościom oraz kibicom towarzyszyli również samorządowcy: Bogdan Soboń – starosta Konecki , Tomasz Słoka – wójt Gowarczowa, Wiesław Basiak – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Marian Soboń – wiceprzewodniczący Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej.

Emilian Niemiec – dyrektor ZZH w Maleńcu w swym wystąpieniu zwrócił uwagę, że obecnie piłka błotna, to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, która posiada już swe organizacje europejskie i światowe.

- To, że dziś możemy obejrzeć tego typu turniej, to dla nas wielki zaszczyt. Dziś także chcemy pokazać Maleniec w różnych odsłonach i różnych możliwościach organizacyjnych, a ten Turniej jest tego przykładem. Wody wam nie zabraknie – podkreślił dyrektor Niemiec.

Starosta konecki - Bogdan Soboń żartobliwie zauważył, że Maleniec nie tylko historią związaną z przemysłem żelaznym emanuje, ale również przedsięwzięciami współczesnymi.

- W naszej okolicy było tyle bagien, tyle moczarów, że wracamy trochę do korzeni – skomentował starosta konecki.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na występy artystów. Najpierw odbył się recital piosenki poetyckiej w wykonaniu Wojciecha Stefańczyka i Katarzyny Krzysztoporskiej. Podczas biesiady literackiej utwory literackie czytali m.in. pisarze: Elżbieta Musiał i Andrzej Piskulak.Zgromadzeni i najwytrwalsi goście mogli oglądać jedyny w swoim rodzaju popis puszczania ognia (bziukania) w wykonaniu strażaków OSP z Koprzywnicy. Niezwykle interesująco w cały klimat imprezy wpisywały się grasujące tej nocy „wampiry”, w które wcielała się młodzież z II LO w Końskich. Młodzież w ten sposób zapowiadała spotkanie autorskie Haliny Bajorskiej, która tej nocy prezentowała swoją powieść o wampirach pt. „Ludzie nocy”.


Apis


Komentarze

Ocena: 3.5/5 (260)

Powiązane video

W temacie Świętokrzyskie

Park Jurajski w Bałtowie

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

Tajemnice Świętego Krzyża

Bałtów - nie tylko dinozaury

Słopiec

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260