Kielce v.0.8

Cywilizacja
Świętokrzyskie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

 drukuj stronę
Cywilizacja WOŚP,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,Kielce Kultura Muzyka Świętokrzyskie
Wysłano dnia 12-01-2013 o godz. 13:11:04 przez bozena 2641

To już 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.Kielce zagrają na pięciu scenach w mieście: na Placu Artystów, przy Puchatku, przy kawiarni Cztery Pory Roku, w Galerii Echo oraz na dużej scenie KCK. Oczywiście o godz. 20.00 popłynie Światełko do Nieba; zarówno z Placu Artystów jak i z Galerii Echo. Od godz. 20.30 odbędzie się finałowy koncert w Kieleckim Centrum Kultury - wystąpi cała drużyna Andrzeja Piasecznego z „Bitwy na głosy”. Bilety, będące cegiełkami i kosztujące 10 złotych można kupić w kasie Kieleckiego Centrum Kultury.

Po raz pierwszy w orkiestrze Owsiaka zagra Muzeum Dialogi Kultur, które przygotowało liczne atrakcje na ten dzień; projekcje bajek estońskich, naukę wyplatania papierowego serduszka, które wymyślił Hans Christian Andersen, zwiedzanie wystaw. Muzeum uchyli także rąbka tajemnicy pokazując komputerowe zaplecze licznych monitorów, ekranów i rzutników. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Przyjdź i wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy datkami do puszki, która stać będzie w holu muzeum przy kieleckim Rynku.

Niebywałą atrakcją rozlicznych licytacji, które towarzyszą orkiestrze, będzie zapewne licytacja roli Kopciuszka w czasie niedzielnej premiery w teatrze Lalki i Aktora Kubuś. Teatr zaprasza do licytacji wszystkich premierowych widzów a o zagranie Kopciuszka może ubiegać się i dziecko, i dorosły, i dziewczyna, i chłopak. Szczegółowy program kieleckiego finału WOŚP można przeczytać na stronie www.echodnia.eu. ale wystarczy od południa pojawić się w okolicach „orkiestrowych scen” i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Równie hucznie orkiestra zagra na terenie całego naszego województwa. Koncerty muzyczne, pokazy, licytacje, spotkania i często zaskakujące propozycje na 21. finał przygotowały m.in.:

Opatów - wystawa szopek i akcesoriów kolędniczych oraz występy finalistów tegorocznych „Godów Opatowskich”, koncert Opatowskiej Orkiestry Dętej i przedszkolaków a także sprzedaż ciast i gorących napojów w kawiarni Gwarek, z której dochód zasili orkiestrę.

Pińczów - na scenie zaprezentują się m.in. soliści i zespoły działające przy tamtejszym centrum kultury, gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu Green Street Project, wśród licytacji ciekawostką będą propozycje pińczowskiego aeroklubu – w tym przelot paralotnią.

Starachowice – oprócz corocznego koncertu w Starachowickim Centrum Kultury na mieszkańców czekają liczne atrakcje na terenie miasta: kąpiel morsów, strzelanie na strzelnicy, spotkanie z policją, strażą czy salon Spa w ośrodku OHP.

Busko-Zdrój – w tamtejszym Centrum Kultury odbędą się koncerty muzyczne, pokazy, sprzedaż ciast domowych i licytacje, które poprowadzi wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.

Ostrowiec Świętokrzyski  zaprasza na Rynek, gdzie od godz. 16.00 odbędą się koncerty i licytacje, na scenie wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespoły szantowe, popowe a bezpośrednio po "Światełku do Nieba" w Klubie "Perspektywy" w budynku kina "Etiuda" wystąpią dwie warszawskie grupy rockowe - Jolokia oraz Owie.

Sandomierz zaprasza na koncert finałowy 21. edycji WOŚP do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie oprócz prezentacji sandomierskich artystów, zobaczymy też aktorów z serialu "Ojciec Mateusz". Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego bluesa - Easy Rider.

Małogoszcz - na placu przed Domem Kultury wystąpią miejscowe zespoły artystyczne, zespół "Fanatic”, DJ MarYOUsz a wszystkich ogrzewać będzie orkiestrowe ognisko.

Jędrzejów - w Domu Kultury na koncercie finałowy WOŚP wystąpią miejscowe zespoły artystyczne oraz zespoły INSANE i HARDWARE.

Więcej o finale WOŚP w poszczególnych miastach i miasteczkach naszego województwa można znaleźć na stronach miast, gmin i instytucji kultury. Zapraszamy również do kalendarza Wici.Info.
Nasze województwo zagra zapewne z wielką mocą i licznym udziałem mieszkańców. Mimo zimnej i śnieżnej aury zachęcamy do udziału w tej wspaniałej zabawie, w której przecież najważniejsze jest wspólne działanie na rzecz innych. Wesprzyjmy już po raz 21. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!


Komentarze

Ocena: 4.0/5 (432)

W temacie Cywilizacja

''Wszystko o Miriam'' - reality show

Spadkowe abecadło

10 sposobów na dobry sen

Marihuana dla każdego

Historia z kanarem i milicyją, czyli współczesny bareizm

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260