Witaj Anonim! Dziś 6 września 2008, imieniny obchodzą: Beata, Zachariusz, Eugeniusz Zaloguj się / Załóż kontoUstaw Kielce - Wici.Info jako strone startową dodaj do ulubionych poleć znajomym Wyślij wiadomość
Kielce - Wici.Info - Strona Główna menu


W stronę sacrum w Domu Praczki

15 czerwca, o godzinie 16:30, w Muzeum Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach rozpocznie się wystawa prac studentów PWSFTT w Łodzi im Leona Schillera, pod kierunkiem profesora Wojciecha Prażmowskiego.



Idea tej wystawy narodziła się dwa lata temu, tu w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, w czasie naszej wspólnej rozmowy na temat młodych twórców i ich postaw. Gdzieś pojawiła się kwestia; młodzi twórcy wobec sacrum, i zaraz pytania: jakie są ich wyobrażenia, jak je pojmują, co mają na temat do powiedzenia? Czy można "sfotografować" sacrum?..
Po wspólnym wyborze prac, bardzo zgodnym, wręcz modelowym - zaproszonych zostało i swoje prace prezentuje 27 artystów".
Wojciech Prażmowski

Wystawa potrwa do 25 września.
Miejsce: Kielce, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki", ul. Zamkowa 5/7


Data publikacji: 12-06-2008 o godz. 13:00:00, wysłany przez agape

Pokrewne linki

+

Oceny artykułu

+
Wynik glosowania: 5
Głosów: 1


Poświeć chwilę i oceń ten artykuł:
Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

+

Powiązane tematy

+
Tematy: CywilizacjaFotografiaInternetKabaretKielceKinoKomiksKuchniaKulturaLiteraturaLokaleMuzykaNauka-TechnikaSport i RekreacjaSztuki plastyczneŚwiętokrzyskieTargiTeatrTurystykaWici

Dział Kielce i region. Ostatnie artykuły

+

Kielce i Region •  Polska •  Świat •  Wszechświat
Inne: Patronaty •  Rozmowy .  Recenzje


2002-2008 © Fundacja Kultury Wici | RSS | Kontakt | Oferta 2008