Popłyń z Nurtem...

Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych "Nurt" odbędzie się w tym roku po raz 13 - pokazy konkursowe, warsztaty filmowe, wystawy i inne imprezy towarzyszące zobaczymy w dniach 19-23 listopada w Kielcach.Co roku Nurtowi towarzyszy spora reklama, jednak zastanawiam się, jak duża grupa kielczan w nim uczestniczy, bo nie spotkałam się jeszcze z jakimikolwiek komentarzami na ten temat. Nawet w internecie po Nurcie cichutko, a z bogatego programu, przystępnych cen biletów wynikać by mogło, że na frekwencję organizatorzy narzekać nie mogą.

Już 12 razy przyznawano nagrody Nurtu, a przegląd cieszy się sporą popularnością środowiska filmowego, o czym może świadczyć fakt, że np. w roku 2006 zgłoszono 112 form dokumentalnych.

A do kogo skierowany jest ten przegląd? Na pewno do osób, które mają sporo wolnego czasu, bo seanse zaczynają się już o 9 rano i trwają do ok. 21. Najlepszym więc sposobem na skorzystanie z Nurtu jest staranne przeanalizowanie planu i wybranie najciekawszych wydarzeń. Oprócz pokazów konkursowych z pewnością należy zwrócić uwagę na pokaz filmu ubiegłorocznych laureatów: filmu "Człowiek zaniedbuje siebie" (reż. Henryk Jantos) i "Jak to się robi" (reż. Marcel Łoziński).

Jeden z najciekawszych pokazów odbędzie się 20 listopada o 19, wyświetlony zostanie film "Zidane - portret z XXI wieku" (ang. Zidane: A 21st Century Portrait). Jest to zapis meczu Real Madryt - Villareal CF, ale obserwować można tylko głównego bohatera. Nie jest to jednak zwykła relacja - zamiast typowych odgłosów meczu, obrazowi towarzyszy niesamowita muzyka zespołu Mogwai.

Na uwagę zasługują także imprezy towarzyszące, min "Komedianci - artyści scen polskich" - wernisaż wystawy karykatur ze zbiorów Muzeum Karykatury w Warszawie, który odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w Galerii Winda.

Start Nurtu - 19 listopada (poniedziałek) o godz. 15 w KCK, zakończenie 23 listopada (piątek) o 22. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronach www.nurt.kck.com.pl oraz www.wici.info
Data publikacji: 16-11-2007 o godz. 13:00:00, Temat: Kino

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,poplyn_z_nurtem,10098,html