Jak reklamują się świętokrzyskie urzędy?

Pluszowa czarownica, czekoladka z wizerunkiem ratusza i pendrive'y - to nowe gadżety, którymi chcą promować się świętokrzyskie urzędy. Każdy ma inną strategię. - Albo się wyróżniasz, albo cię nie widać - mówi Jacek Kowalczyk z urzędu marszałkowskiego.Urząd marszałkowski stawia na gadżety, które są oryginalne i regionalne. - Chcemy się wyróżniać. Stawiamy na produkty, które są związane z regionem. Dlatego zdecydowaliśmy się, żeby nas promowały m.in. talerzyki z herbem województwa wyprodukowane w fabryce w Ćmielowie. Pluszowe czarownice, które są bardzo popularnym gadżetem, robi firma z Sandomierza, a krówki pochodzą z Opatowa - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dodaje, że chciałby, żeby wkrótce materiałem na gadżety stał się krzemień pasiasty. - To nie musiałyby być elementy biżuterii, ale na przykład mały kamyczek w ładnym ekologicznym opakowaniu - dodaje Kowalczyk.

Kielecki ratusz kusi natomiast łakociami. - Zdecydowaliśmy się zrealizować jedną z propozycji, którą otrzymaliśmy. To czekoladki z widokiem na kilka kieleckich instytucji, m.in. ratusz i Muzeum Narodowe. Te czekoladki są gustownie opakowane i będą fajnym gadżetem do rozdawania na różnego rodzaju imprezach - mówi Maciej Frankiewicz, kierownik referatu promocji miasta kieleckiego ratusza.

Urzędnicy zamówili też bombonierki z herbem miasta. Do rozdania jest 10 tysięcy czekoladek i 500 bombonierek.

Na nowoczesne formy promocji stawiają natomiast urzędnicy wojewody świętokrzyskiego, którzy wśród gadżetów promocyjnych zdecydowali się zamówić pendrive'y. - Pendrive'y są oprawione w skórę, mają herb i napis "wojewoda świętokrzyski". Mamy też portfele, teczki, parasole. Te trafiają do gości wojewody. Dochodzi do tego wiele drobnych gadżetów, takich jak kubki i smycze, które rozdajemy na różnego rodzaju imprezach - informuje Agata Wojda, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego.

Anna Roży Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 14-04-2008 o godz. 08:00:00, Temat: Świętokrzyskie

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,jak_reklamuja_sie_swietokrzyskie_urzedy,10407,html