Futbolowa inicjatywa w Kielcach!

Futbol amerykański jest dyscypliną, która niezwykle dynamicznie rozwija się w naszym kraju - teraz przyszedł czas na nasze miasto, na przyszłą, nową siłę na futbolowej mapie Polski - Scyzory Kielce.Jak rozpoczęła się nasza historia? Piotr Gad – prezes klubu, główny pomysłodawca założenia drużyny i pasjonat NFL otrzymał przesyłkę ze Stanów, w której znajdowała się piłka futbolowa. Wokół tej właśnie piłki zawiązała się mała, ale za to niezwykle zdeterminowana grupa osób, która za cel obrała sobie założenie w naszym mieście drużyny i start w przyszłorocznych rozgrywkach II PLFA.

Początki nie były łatwe, na pierwszych marcowych treningach zjawiało się po kilka osób. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia oraz pomocy z zewnątrz. Po kilku tygodniach nawiązaliśmy kontakt z PZFA, otrzymując zarazem wiele cennych wskazówek, które znacznie ułatwiły Nam kolejne działania. Dnia 21.04.2008 r. dzięki naszym staraniom na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Kielce Klub Sportowy „Scyzory Kielce” zaistniał formalnie w ewidencji klubów sportowych. W międzyczasie rozpoczęliśmy działalność zmierzającą do popularyzowania naszej inicjatywy.

Nawiązaliśmy współprace z instytucjami, które włączyły się do promocji drużyny, a na jednym z naszych treningów pojawiła się lokalna telewizja. Z tygodnia na tydzień przybywało nowych twarzy w zespole. W tej chwili w klubie regularnie trenuje grupa około 20 osób.

Nasze dotychczasowe działania pokazały, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani i pełni wiary w sukces. Mocno wierzę, że w przyszłym sezonie klub zadebiutuje w rozgrywkach i swoją postawą przyczyni się do promocji futbolu amerykańskiego w Polsce.

Nasze obecne działania skupiają się na poszukiwaniu osób zainteresowanych wspieraniem naszego klubu. W najbliższym czasie szykujemy akcję promocyjną, która ma za zadanie pozyskanie nowych zawodników chętnych do gry w naszej drużynie.

Wszelkie informacje o klubie i naszych poczynaniach znajdziecie na:
www.scyzory-kielce.pl, Kontakt mailowy: scyzory.kielce@gmail.plData publikacji: 08-05-2008 o godz. 09:00:00, Temat: Sport i Rekreacja

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,futbolowa_inicjatywa_w_kielcach,10457,html