Wybieramy filmy do festiwalu Filmowa Stolica Lata

W tym roku już po raz trzeci zagości w Warszawie festiwal Filmowa Stolica Lata - zanim jednak impreza ruszy pełna parą, widzowie będą mieli nietypową okazję wpłynąć na repertuar tegorocznych pokazów.Na stronie internetowej przedsięwzięcia udostępniono listę tytułów, na które każdy internauta może oddać głos. Wirtualne głosowanie zakończy się 12 czerwca, a pierwszą projekcję zaplanowano na 24 czerwca.

Wśród dwudziestu filmowych propozycji znajdują się obrazy polskie i zagraniczne - zarówno te, które miały premierę w ostatnich kilku latach, jak i produkcje starsze, ale znane i lubiane przez miłośników kina. Warszawiacy mogą oddać głos m.in. na kultowego "Misia" Stanisława Bareji z 1981 roku, trzy części słynnej tolkienowskiej ekranizacji "Władcy pierścieni" Petera Jacksona, "Matrix" braci Wachowskich.

Wybierz swój ulubiony film na stronie FilmowaStolica.pl
Na liście propozycji są aż trzy filmy ekscentrycznego amerykańskiego reżysera Tima Burtona: "Charlie i fabryka czekolady", "Gnijąca Panna Młoda" oraz "Sweeny Todd". Organizatorzy festiwalu nie zapomnieli także o dzieciach - swój głos można oddać na słynne już dziś pełnometrażowe animacje "Gdzie jest Nemo" oraz "Iniemamocni". Propozycje dla widowni dorosłej i dziecięcej to dwie części ekranizacji "Harry'ego Pottera" ("Czara ognia" w reżyserii Mike'a Newella, "Zakon Feniksa" Davida Yatesa) oraz "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" Andrew Adamsona z 2005 roku.

Głosowanie w Internecie zakończy się 12 czerwca, natomiast pierwszy pokaz w ramach Filmowej Stolicy Lata odbędzie się 24 czerwca. Projekcje odbywać się będą w warszawskich parkach przez całe wakacje.

Jerzy Piątek polska.pl


Data publikacji: 09-06-2008 o godz. 11:00:00, Temat: Kino

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,wybieramy_filmy_do_festiwalu_filmowa_stolica_lata,10547,html