Warsztaty – muzyka i vj-ing

Zapraszamy na kolejny wakacyjny warsztat - tym razem uczestnicy poznają tajniki muzyki elektronicznej i vj-ingu.Warsztaty, które w najbliższy piątek (1 sierpnia) odbywać się będą na terenie bazy Zbożowej w Kielcach (ul. Zbożowa 4) poprowadzą Darek Makaruk i Vj Joaquim.

To kolejny już z cyklu letnich warsztatów organizowanych przez Fundacje Kultury Wici. – Wszystkie dotychczasowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, mamy więc nadzieje, że i tym razem uczestnicy dopiszą – mówi Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici i przekonuje, że warsztaty mogą być nie tylko świetną odskocznią podczas wakacji spędzanych w mieście, ale także początkiem nowej przygody.

Co zrobić, by wziąć w nich udział? Napisać maila ze swoimi danymi na adres: warsztaty@wici.info Warto to zrobić od razu, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia rozpoczną się o godz. 13. Potrwają do godz.17.

Warsztaty dofinansowane są przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Miasto Kielce

Tego samego dnia, o godz. 18 w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej uroczyście otwarta zostanie wystawa „Media i Dokument” podsumowująca projekt „Użyteczne Media” realizowany przez Fundację Kultury Wici w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Co ważne – otwarcie wystawy odbędzie się w zupełnie nowym miejscu: kolejnym pomieszczeniu, o które wzbogaciła się Galeria Lakiernia. – Jego stan na razie jest surowy, ale ważne, że mamy miejsce, w którym możemy realizować kolejne pomysły – mówi Rafał Nowak. Otwarcie wystawy zakończy koncert Darka Makaruka, któremu towarzyszył będzie Vj Joaquim odpowiedzialny za wizualizacje.

----------------------------------

Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.

Pierwszy raz termin "muzyka elektroniczna" pojawił się w 1951 w znaczeniu programowym w deklaracji grupy muzyków skupionych wokół kolońskiego studio RTF jako Elektronische Musik.

VJ lub veejay (od słowa Video Jockey, analogicznie jak disc jockey czyli DJ lub "deejay") to termin, który powstał we wczesnych latach 80. by opisać ludzi, którzy zaprezentowali klipy video dla MTV i MuchMusic. Słowo VJ reprezentuje również osobę, która tworzy wizualizacje na żywo do wszystkich typów muzyki.

zródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/VJ
Data publikacji: 30-07-2008 o godz. 14:15:36, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,warsztaty_i8211_muzyka_i_vjing,10683,html