Historie z muru berlińskiego w Lakierni

"Über Alles" - to tytuł wystawy, którą od można oglądać w Galerii Lakiernia - każda z fotografii to osobna historia pozostawiona przez ludzi i czas na murze berlińskim - pretekst to zastanowienia się nad rzeczami, które są "ponad wszystko".Zdjęcia powstały podczas wizyty w Berlinie. - Nie były planowane, zrobiłem je spontanicznie spacerując z przyjaciółmi - opowiada Rafał Nowak, autor zdjęć. Dodaje, że szybko zorientował się, że każde ujęcie to osobna historia i już wtedy przyszedł mu do głowy pomysł pokazania tych historii na wystawie.
We wrześniu pomysł spod berlińskiego muru zostanie zrealizowany. W Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej pokazanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć pod wspólnym tytułem "Über Alles". - Dla mnie mur to symbol epoki, która minęła. Symbol, który zmienił się w kawał ściany, która do niczego nie służy. No, może poza nieskrępowaną aktywnością młodych ludzi, którzy zostawiają na nim swoje wyznania miłosne, zapiski, rysunki - mówi Rafał Nowak. Cała ta nieskrępowana twórczość tworzy na murze swoiste warstwy. Warstwy, które zachodząc na siebie, przykrywają to, co stare i minione tym, co aktualne i na czasie. - Dzięki temu mur zmienił swoje znaczenie, ale jednocześnie zachował swoją ciągłość. Ale jedno pozostaje w nim niezmienne. To ludzkie emocje i uczucia. I właśnie o nich chciałem opowiedzieć starając się uchwycić je na zdjęciach - dodaje autor.

Wernisaz wystawy - czwartek 25 września, g. 18.00
Wystawa fotografii "Uber alles"; 25 września - 15 października ; Galeria Lakiernia w Bazie Zbożowej, ul. Zbożowa 4, Kielce.

[ags]
Data publikacji: 23-09-2008 o godz. 11:12:00, Temat: Fotografia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,historie_z_muru_berlinskiego_w_lakierni,10841,html