Fason w Lakierni

Galeria Lakiernia zaprasza na wystawę poświęconą portretom i fotografii mody.- Bardziej niż portretami społecznymi interesuję się zdjęciami typu "beauty" - mówi Artur Świerczyński, jeden z sześciu fotografów, których prace pokazane zostaną podczas wystawy. Oprócz niego swoje fotografie zaprezentują: Marcin Boruń, Wiktor Franko, Tomasz Siudak, Leszek Kowalski i Wiktor Taszłow.

Opowiadając o swojej fascynacji zdjęciami mody, Artur Świerczyński tłumaczy: - Klasyczne piękno znacznie łatwiej odnaleźć w modelce niż w hutniku, dlatego mam nadzieję dalej iść w takim kierunku.

Jego zdaniem najważniejsze w fotografii portretowej jest to, by nie powielać innych pomysłów, a iść własną drogą i być szczerym wobec siebie, co wymaga całych lat poszukiwań.

Jak te poszukiwania wychodzą fotografom, których prace pokazane zostaną w Galerii Lakiernia, ocenić będzie można już w najbliższą sobotę o godz. 18. Po prezentacji w Galerii Lakiernia wystawa Fason prezentowana będzie w kieleckiej klubokawiarni Mundo Cafe przy Placu Wolności.


"Fason - wystawa fotografii" - Galeria Lakiernia (ul. Zbożowa 4, Kielce), sobota (22 listopada), godz. 19.

Patronat: www.fason.wici.info
Data publikacji: 19-11-2008 o godz. 16:45:00, Temat: Fotografia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,fason_w_lakierni,11053,html