Grillowane mięso w porcjach dwa razy większych niż w tradycyjnych jadłodajniach, pyszne sałatki, jedyna w swoim rodzaju kawa i przystępne ceny - to rozpoznawalne znaki sieci restauracji Sphinx. Niedługo zostanie otwarta przy ulicy Sienkiewicza.">

Restauracja Sphinx w Kielcach

Grillowane mięso w porcjach dwa razy większych niż w tradycyjnych jadłodajniach, pyszne sałatki, jedyna w swoim rodzaju kawa i przystępne ceny - to rozpoznawalne znaki sieci restauracji Sphinx. Niedługo zostanie otwarta przy ulicy Sienkiewicza.Trwają prace wykończeniowe wnętrza lokalu. Jak w całej sieci, utrzymane ono będzie w ciepłej, słoneczno-piaskowej tonacji z dużą ilością roślin.

Kielecki Sphinx wkrótce zostanie otwarty w budynku NOT (dawniej mieściła się tam kawiarnia Iguana). Będzie to 51. restauracja tej sieci w Polsce. Najwięcej jest ich w Łodzi (przy samej ulicy Piotrkowskiej aż cztery). Wyróżnikiem sieci są potrawy arabskie, choć nie brakuje w nich dań regionalnych. Sztandarowym daniem jest shoarma, czyli grillowane mięso wieprzowe bądź drobiowe, które przyrządza się w obecności klienta. Do tego można zamówić ryż, frytki, surówki bądź sałatki, których wybór jest ogromny. Taki zestaw kosztuje do 15 złotych, a firma gratis dodaje sosy i pittę.

Charakterystyczne dla sieci jest też to, że taka obiadowa porcja waży od 500 do 700 gram, co oznacza, że jednym daniem spokojnie mogą się najeść dwie osoby. Oprócz potraw o arabskim rodowodzie w restauracji podawane też będą różne rodzje pizzy, pitty, sandwicze oraz desery.

Do restauracji Sphinx chodzą wszyscy. Biznesmeni, którzy bez problemów, czekając na obiad mogą podłączyć swojego laptopa, studenci i młodzież, bo jedzenie jest niedrogie, oraz rodziny z dziećmi, bo są specjalne dania dla maluchów, np. pizza Bambino czy Piccolo. Można się również napić wspaniałej, aromatycznej kawy arabskiej czy wypić dobrego drinka.

Restauracja czynna ma być w godzinach 11-23. We wnętrzu zaplanowano 100 miejsc siedzących. Latem będzie można usiąść też przy jednym ze stolików na tarasie.
Informacje o sieci restauracji Sphinx znajdziecie również na www.sphinx.pl

Joanna Gergont Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 16-02-2004 o godz. 10:44:29, Temat: Lokale

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,restauracja_sphinx_w_kielcach,1121,html