Czarownica wypromuje świętokrzyskie

Czarownica z twarzą pięknej dziewczyny ma być stałym elementem promocji województwa świętokrzyskiego. Spoty reklamowe pokaże ogólnopolska telewizja, akcje promocyjne prowadzone będą w Warszawie, a w czerwcu przyszłego roku zaprosimy na Sabat Czarownic.Realizowana od ubiegłego roku kampania promocyjna województwa świętokrzyskiego ma kosztować 7,4 mln zł, z czego ponad 6 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawiła główne zamierzenia na lata 2009 i 2010. Głównym elementem kampanii wizerunkowej będzie czarownica, ale bynajmniej nie stara czy szczerbata wiedźma, jaką straszy się dzieci. - To będzie nasz główny atut, piękna świętokrzyska czarownica - podkreślał prezes ROT-u Jacek Kowalczyk. - Śliczna, seksowna kobieta, ma czarować także urodą i inteligencją - dodał odpowiedzialny za tę kampanię Łukasz Wilczyński. Kto użyczy czarownicy twarzy, nie zdradzono. Dziennikarze usłyszeli, że będzie to osoba z naszego regionu.

Wkrótce ROT ogłosi przetarg na produkcję i emisję w ogólnopolskiej telewizji spotów reklamujących nasze województwo. W czerwcu będzie gotowe Regionalne Centrum Informacji Turystycznej, które wspólnie stworzą samorząd województwa, miasto Kielce, powiat kielecki, ROT i Oddział Świętokrzyski PTTK w siedzibie tej ostatniej organizacji przy ul. Sienkiewicza 29. - Będzie to jedno z najnowocześniejszych centrów w Polsce. To będzie nowe otwarcie w świętokrzyskiej turystyce - zapowiedział Kowalczyk.

Powstanie również portal turystyczny www.swietokrzyskie.travel, na którym znajdą się podstrony miast i powiatów biorących udział w promocji.

Będziemy się także bardziej intensywnie promować na targach turystycznych, w tym roku m.in. w Berlinie, Moskwie, Kijowie, Londynie, Poznaniu i Warszawie, a także w Kielcach. Świętokrzyskie Targi Turystyki "Voyager", które nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem, zastąpią pierwsze w Polsce targi turystyki wiejskiej i agroturystyki. Będą też nowe wydawnictwa, filmy, imprezy i akcje promocyjne w Warszawie.

W czerwcu 2010 roku planowana jest główna impreza kampanii - Świętokrzyski Sabat Czarownic. Opracowanie scenariusza widowiska na Świętym Krzyżu lub na lotnisku w Masłowie ROT zlecił już agencji Kuman-Art.
jak Gazeta Wyborcza
Data publikacji: 19-02-2009 o godz. 13:00:00, Temat: Świętokrzyskie

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,czarownica_wypromuje_swietokrzyskie,11330,html