Halo? Zbożowa?

Chciałbym sprzedać pszenicę! To nie skup?! Hmm,, eh,, Przepraszam. Choć Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych "Baza Zbożowa" istnieje już ponad trzy lata, wciąż bywa postrzegana jako coś zgoła odmiennego. Być może to skojarzenie z bliskim sąsiedztwem giełdy rolnej i z ulicą Zbożową, przy której się mieści... Być może z dawną bazą policji, od której przejęła swoją siedzibę.Dziś Baza Zbożowa jest miejscem, w którym tworzy się "młoda" kultura - tworzy się z inicjatywy młodych duchem, i do takich jest kierowana.

To tutaj można zobaczyć teatr, który nie zamyka się w sztywnej konwencji skostniałej instytucji, a wprost przeciwnie - wychodzi poza ramy. Co najważniejsze, z ogromnym powodzeniem!
W pomieszczeniach Bazy podczas prób ćwiczy niezliczona ilość zespołów muzycznych, tych jeszcze nieznanych, jak i tych, o których już głośno.
To tutaj w przestrzeniach galerii odbywają się wystawy, których próżno szukać gdzie indziej.
W pracowni ceramicznej, pod okiem doświadczonych instruktorów powstają przedmioty zarówno użytkowe, jak i "dizajnerskie".
W Bazie Zbożowej w trakcie warsztatów adepci rozmaitych sztuk szlifują swoje umiejętności. Również tutaj, korzystając z powierzchni hali i za nic mając kaprysy pogody młodzicy oddają się pasji jazdy na deskorolkach.
Wspaniałe flagi i transparenty, które zapewniają oprawę na meczach kieleckiej Korony powstają... tak, w Bazie Zbożowej!
Nie wspominając już o dużych, multidyscyplinarnych imprezach, które na Zbożową przyciągają wielu młodych duchem...

Na koniec dodam jedynie, że wszystkie warsztaty, koncerty, spektakle, wystawy i imprezy są BEZPŁATNE dla uczestników i widzów. Taka była, jest i będzie idea Bazy Zbożowej.

Wyobraźcie sobie, że wystarczy kilkuminutowy spacer z "Galerii Echo", która jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu, by przenieść się w zupełnie inną krainę. Cóż jednak poradzić na to, że od kiedy galerie przeniosły się do sklepów...

-----------------------
Już w piątek 17 lipca Fundacja Kultury Wici zaprasza na Bazę Zbożową na BF Memorial 2009 - imprezę promującą kulturę hip-hop - warsztaty graffiti, turniej tańca breakdance, koncerty i imprezy klubowe.

Zobacz program BF Memorial 2009

www.baza-zbozowa.eu
Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4
25-416 Kielce

Dojazd komunikacją miejską:
linia 13: przystanek Domaszowska Giełda
linie 4, 30, 34, 41, 42, 52: przystanek TESCO

Grzegorz Świercz
Data publikacji: 13-07-2009 o godz. 14:00:00, Temat: Wici

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,halo_zbozowa,11777,html