Wystawa M. Olkuskiej i R. Gołębiowskiej

Galeria BWA w Kielcach (Leśna 7) oraz Fundacja Kultury Wici zapraszają na wystawę rzeźby Małgorzaty Olkuskiej oraz grafiki Roksany Gołębiowskiej.Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lipca o godzinie 18. Wystawę oglądać będzie można do 17 sierpnia br.

Małgorzata Olkuska, profesor w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, w znakomity sposób potrafi połączyć dążenia i potrzeby człowieka oraz ich egzemplifikacje na tle historii. Jak pisze krytyk sztuki Stanisław Tabisz: - Rzeźbiarska twórczość Małgorzaty Olkuskiej odnosi się do odziedziczonej tradycji i życiowych misteriów przekazanych nam przez dawne pokolenia, jako ślady i znaki obecności oraz dążenia spełniające częściowo sny o potędze człowieka oraz jego rzekomo nieograniczonych możliwościach rozwoju i ekspansji.

Roksana Gołębiowska w swej twórczości posługuje się przede wszystkim komputerem, a jej inspiracją jest kosmos, gwiazdy, niebo. Jej twórczość sprawia, że chcemy spojrzeć w niebo – uważa krytyk Małgorzata Bielecka.

Z pewnością zestawienie tych dwóch osobowości twórczych jest ciekawym pomysłem i nasunie oglądającym wiele nowych refleksji. To wszystko już 17 lipca w BWA Kielce.
Data publikacji: 14-07-2009 o godz. 14:00:00, Temat: Sztuki plastyczne

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,wystawa_m_olkuskiej_i_r_gołębiowskiej,11782,html