Napisz bajkę, zrób kukiełkę!

Królewna, czarodziej, kot w butach - każde z Was ma swoją ulubioną postać z bajki - bez trudu potraficie sobie wyobrazić jak Wasz ulubieniec wygląda i jakie miewa przygody - teraz macie niepowtarzalną szansę, aby stworzyć o nim własną opowieść!W konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa” może wziąć udział każde dziecko. Zadaniem starszych (klasy 4-6) będzie opisanie przygody swojej ulubionej postaci bajkowej we współczesnym świecie. Może to być opowiadanie, reportaż, pamiętnik, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Możecie napisać je sami lub wspólnie z grupą kolegów.

Jest o co walczyć, bo macie szansę zostać prawdziwymi pisarzami! Najlepsze opowieści zostaną wydane w formie książeczki i będą dostępne w bibliotece Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

A jeśli macie rodzeństwo albo młodszych kolegów, którzy uczą się w klasach 1-3 lub chodzą do przedszkola, to oni również mogą wziąć udział w konkursie! Zadaniem dla maluchów jest stworzenie kukiełki swojego ulubionego bajkowego bohatera. Pomóżcie im wymyślić, z czego można ją wykonać. Z papieru, z włóczki, a może z plasteliny i koralików? Wszystkie techniki dozwolone!

Najładniejsze kukiełki zostaną pokazane na wystawie w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, podczas Zjazdu Postaci Bajkowych 1 maja 2010 roku.

Swoje prace możecie przesyłać za pośrednictwem szkoły od 1 grudnia do 15 marca 2009 roku na adres:
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
Ul. Słupska 31
28-133 Pacanów

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 marca 2010 roku. Rozdanie nagród nastąpi w dniu 1 maja 2010 roku podczas Zjazdu Postaci Bajkowych.
Data publikacji: 06-01-2010 o godz. 13:40:12, Temat: Cywilizacja

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,napisz_bajke_zrob_kukielke,12084,html