Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Kielcach

Muzeum od kuchni, ćwiczenie pamięci, nauka szybkiego czytania, oraz niezwykłe spotkania z astronomią – Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza najmłodszych i tych starszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza już 30 maja (niedziela) 2010 r. na warsztaty szybkiego czytania pod hasłem „Sekrety superpamięci”. Zajęcia przygotowano dla dwóch grup wiekowych: I grupa 8-11 lat, II grupa od 12 lat do 100 lat poprowadzi pani Barbara Rutka ze Szkoły szybkiego czytania i technik uczenia się „Tubaj” oddział w Kielcach. Podczas warsztatów nauczymy się jak szybko czytać - od 800 do 1200 słów na minutę, a także wyćwiczymy swoją pamięć. Dzieci młodsze poznają technikę zapamiętywania 10 informacji, które nie są ze sobą powiązane. Starsi poznają szereg ćwiczeń, które pozwolą na dwukrotne zwiększenie tempa czytania.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o telefoniczne zgłaszanie udziału w warsztatach: 41-344-57-92. Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30.Warsztaty odbędą się w niedzielę o godz. 10.30 – I grupa o godz. 12.00 – II grupa w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, ul. Jana Pawła II 5

1 czerwca
Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego przygotowało również specjalną ofertę adresowaną do grup przedszkolnych oraz dzieci klas I-IV, które odbędą się 1 czerwca 2010 r. od godz. 9.00 do 15.00.

Tematy warsztatów:

MUZEUM OD KUCHNI
Dzieci dowiedzą się min. jak jest zorganizowane muzeum, poznają charakterystyczne nazewnictwo.

MÓW DO MNIE KUSTOSZU – CZYLI MOJA KOLEKCJA
Dzieci nauczą się szacunku dla rodzinnych pamiątek, a także tworzenia własnych unikatowych kolekcji. Będą mogły obejrzeć zaproszenia, szklane negatywy, stalówki, obsadki, exlibrysy, będące elementami kolekcji.

NASZ PRADZIADEK W PIERWSZEJ KLASIE
Cudowna podróż w czasie do szkoły naszych dziadków. Dzieci przekonają się jak dawniej wyglądała nauka w szkole. Będą mogły min. przymierzyć drewniany tornister i zajrzeć do drewnianego piórnika.

ŚWIERK CZY JODŁA - DRZEWO GENEALOGICZNE
Jak stworzyć drzewo genealogiczne dla swojej rodziny.

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zwraca się z uprzejmą prośbą o telefoniczną rezerwację godziny oraz tematu zajęć - 41-344-57-92

Ekspozycja muzealna przy Orlej 3
Na spotkania z astrofizyką pod tytułem „Barwny wszechświat”, zapraszają Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Studenckie Koło Naukowe Astronomów Kwazar.

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o najmłodszych odkrywcach kosmosu. Dzieci będą mogły obejrzeć prezentację multimedialną o zjawiskach astrologicznych, poznać sprzęt astrologiczny, a także poczynić pierwsze samodzielne obserwacje nieba.

Zapraszamy 1 czerwca 2010 r. na bezpłatne warsztaty w godz. 10.00-18.00

Rezerwacja grup pod nr (41) 344 40 14, wew. 239, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 15.30.
Więcej na stronie www. mnki.pl
Data publikacji: 27-05-2010 o godz. 09:00:00, Temat: Kielce

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,dzien_dziecka_w_muzeum_narodowym_w_kielcach,12356,html