Niebawem Coke Live Music

Do wcześniej ogłoszonych artystów Coke Live Music Festival dołączyły zespoły: Muchy, Sofa, CF 98, Eldo, Rotten Bark, Sokół z zespołem Plastic, Mosqitoo, DonGuralEsko oraz zwycięzca Coke Live Fresh Noise – zespoł Irena.SOFA powstała w 2003 roku w Toruniu. Debiutancki album MANY STYLEZ wydany w 2006 roku, a zespół znalazł się wśród kandydatów do nominacji '"Paszporty Polityki 2007". SOFA ma na swoim koncie wiele znaczących support'ów, m.in. przed: US3, Lauryn Hill, Snoop Dogg, The Beastie Boys, czy The Black Eyed Peas. "DoReMiFaSoFa" to drugi album zespołu SOFA, który miał swoją premierę 3 kwietnia 2009. Gościnnie na płycie wystąpili; Frank McComb, O.S.T.R, Jama, Franchman oraz Zgass.

Muchy to zespół założony w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka. Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. "Miasto doznań" osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Jesienią 2009 roku zespół zarejestrował materiał na drugą płytę zatytułowaną „Notoryczni debiutanci”.
Irena - warszawski zespół grający gitarowy pop z polskimi tekstami. Zadebiutowali w 2009 roku EPką „Wczesna Jesień”, nagraną pod czujnym uchem Kamila Łazikowskiego. Od tego czasu zagrali kilkanaście koncertów w klubach i jeden w radiu. Skład tworzą Tomek Pamrów (śpiew, gitara), Antek Opolski (gitara, śpiew), Maciek Tokarski (bas) i Janek Pstrokoński (perkusja). Zespół Irena to tegoroczny laureat czwartej Edycji Coke Live Fresh Noise.


Eldo - Leszek Kaźmierczak, warszawski raper, ceniony muzyk, członek zespołu Grammatik. Jeden z najlepiej sprzedających się w Polsce artystów hiphopowych, jednocześnie pozostający wiernym sztuce. Ma na swoim koncie już 4 solowe albumy: "Opowieść o tym, co się tu dzieje naprawdę" (2000), "Eternia" (2003), "Człowiek, który chciał ukraść alfabet" (2006), "27" (2007). Najnowszy album Eldoki to "Nie pytaj o Nią".


Rotten Bark - pochodzą z Włodawy i grają mieszankę popu, rocka i punku. Występują w składzie - Drops (wokal), Adi (gitara), Tolek (gitara rytmiczna), Struzio (bas) oraz Iras (bębny). Zespół powstał w grudniu 2005 roku, gdy Adrian i Piotrek, grając w dwóch różnych zespołach, postanowili stworzyć wspólny projekt. Aktualnie Rotten Bark pracuje nad nową płytą.


CF98 - Krakowska kapela z energią i charyzmatycznym, punkowym zacięciem. Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. W 2006 został zarejestrowany pierwszy materiał a następnie wydany pod tytułem Enjoy. Druga płyta została wydana w 2008 roku „Tiny drum, apple juice and a virgin island on the magic store”. W 2009 powstał nowy materiał - kwiecień 2010 to przełomowy moment w historii CF98 - to pierwsza polskojęzyczna płyta. CF98 w skrócie to 4 chłopaków i jedna dziewczyna.


DonGuralEsko - Piotr Górny(Gural, donGURALesko) na scenie muzycznej pojawił się w roku 1995. Jest członkiem wielu formacji hip-hopowych (Killaz Group, K.A.S.T.A, PDG Kartel), wydał również dwa solowe albumy. DonGURALesko nagrał utwory z wykonawcami takimi jak: Tede, O.S.T.R, Peja, Sokół (WWO), Fokus (Paktofonika). Po albumie "El Polako", który ukazał się w czerwcu 2008, artysta zagrał blisko 150 koncertów, pojawiając się zarówno na licznych imprezach klubowych, jak i wielu ważnych festiwalach muzycznych gatunku hip-hop w Polsce.


Mosqitoo to polski zespół założony w 2002 roku przez Rafała Malickiego (pełni on w nim rolę kompozytora i producenta) oraz Monikę Głębowicz (wokalistka, a także autorka większości tekstów). Styl muzyki uprawiany przez duet jest mieszanką muzyki klubowej, elektro, popu, hip-hopu, a także R&B. Jak mówią sami twórcy, pisane przez nich utwory, są dokładnie tym, co sami chcieliby słuchać. Pierwszy album, zatytułowany "Mosqitoo Music", trafił na rynek 25 października 2005 roku. Zespół zachęcony powodzeniem, pod koniec 2006 roku powrócił do studia w celu nagrania muzyki mającej wypełnić drugi jego krążek. Prace zostały zakończone w styczniu 2007 roku.

Sokół z zespołem Plastic – specjalna kolaboracja przygotowana na okazję Coke Live Music Festival. Wspólny Projekt Sokoła - jednego z najbardziej znanych polskich raperów; Wojciecha Sosnowskiego, który swoją karierę muzyczną zaczynał w połowie lat 90. razem z Ponem w składzie TPWC i zespołu Plastic - duetu spod znaku nowoczesnego electro-popu z elementami charakterystycznymi dla muzyki lat 80.BILETY DOSTĘPNE NA:
www.livefestival.pl

lub w punktach sprzedaży sieci Ticketpro i Eventim

karnet 2 dni - 200 PLN

karnet 2 dni z polem namiotowym - 220 PLN

bilet jednodniowy 20.08.2010 - 115 PLN

bilet jednodniowy 21.08.2010 - 115 PLN
Data publikacji: 14-07-2010 o godz. 19:53:32, Temat: Muzyka

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,niebawem_coke_live_music,12436,html