Trójwymiarowy telewizor? Tylko na trzeźwo!

Środowy wieczór, szaliki w barwach ulubionego klubu przygotowane, paluszki, chipsy i piwo na stole - oto obraz kibica piłki nożnej przed transmisją meczu Ligi Mistrzów. Ale jeśli chcecie obejrzeć takie spotkanie w najnowszym, trójwymiarowym telewizorze, to zapomnijcie o piwie.W instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane, że takie odbiorniki nie są przeznaczone dla osób pod wpływem alkoholu. "Powodem są okulary migawkowe, które trzeba zakładać, by obraz można było oglądać w trójwymiarze" – mówi Grzegorz Stanisz z Samsung Electronics Polska.

Przesłaniają one raz prawe, raz lewe oko. Dzięki temu można odbierać naprzemiennie wyświetlany obraz. Nie jest to sytuacja komfortowa dla błędnika.

"Chodzenie z takimi okularami grozi potknięciem. W przypadku osób pod wpływem alkoholu to zagrożenie jest większe" – tłumaczy Stanisz.

Telewizorów 3D powinny unikać też dzieci w wieku poniżej sześciu lat, bo okulary migawkowe mają fatalny wpływ na rozwój dopiero kształtującego się oka. Z powodu nieszczęsnych okularów fascynujących efektów technologii 3D techniki
nie zauważą również astygmatycy, którzy mają zaburzone równoczesne widzenie na oboje oczu. Będą widzieli zwykły płaski obraz.


dziennik.pl


Data publikacji: 08-01-2011 o godz. 19:24:31, Temat: Nauka Technika

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,trojwymiarowy_telewizor_tylko_na_trzezwo,12694,html