Nie żyje gitarzysta Gary Moore

Zmarł słynny gitarzysta rockowy Gary Moore. Taką informacje podał serwis internetowy BBC, powołując się na menadżera zespołu Thin Lizzy, w którym niegdyś grał Moore. 58-letni muzyk z Irlandii zmarł rano. Narazie nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci.Moor był znany między innymi z melodycznych ballad oraz niezapomianych gitarowych riffów i solówek. W swojej muzyce łączył elementy bluesa, rocka i irlandzkich pieśni ludowych.

Po odejściu z Thin Lizzy rozpoczął karierę solową. Grał na gitarze i śpiewał. Wydawał albumy od 1973 aż do minionego roku.

Jego największym sukcesem komercyjnym był album "Still Got the Blues" z 1990 roku – utwór tytułowy okazał się wielkim przebojem. Moore nagrał ponad 20 albumów.

Gary Moore (ur. 4 kwietnia 1952 w Belfaście w Irlandii Północnej, zm. 6 lutego 2011 w Esteponie w Hiszpanii[1][2][3]) – irlandzki muzyk bluesowy, wirtuoz gitary elektrycznej, wokalista i kompozytor.

Moore był wiodącym gitarzystą w grupach Thin Lizzy, G Force, Colosseum II i Skid Row. Współpracował także z muzykami takimi jak B.B. King, Greg Lake i Huey Lewis i inni.

żródło: http://www.rmf24.pl/


Data publikacji: 06-02-2011 o godz. 21:16:27, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,nie_zyje_gitarzysta_gary_moore,12732,html