Young fashion day

Gala finałowa konkursu Young Fashion Day odbędzie się 12 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do pierwszego w Kielcach konkursu dla projektantów i entuzjastów mody, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat, zakwalifikowanych zostało 26 projektów. Galę umilą występy Małgorzaty Główki, zespołu Out of Sound, oraz dwa pokazy gościnne znanych projektantów.Impreza Young Fashion Day, która odbędzie się w marcu ma wypromować tych, którzy dopiero wchodzą w świat mody i do tej pory nigdzie nie pokazywali swoich projektów.

Rywalizacja konkursowa składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy to zgłoszenie udziału w postaci elektronicznej – karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.YoungFD.pl.tl – oraz przesłanie minimum trzech projektów na e-mail: tomaszfitowski@onet.eu. Drugi etap to wyłonienie najlepszych kolekcji i umieszczenie wyników na stronie internetowej YFD. Następnie finaliści na podstawie projektów wykonają kolekcję, którą w czasie gali finałowej zaprezentują modelki i modele (zapewnia ich organizator).

Tematem przewodnim pierwszego młodzieżowego konkursu dla projektantów mody jest nocny sekret miasta Kielce. Podobnie jak na imprezie dla profesjonalistów, także i tu pomysły młodych ludzi oceniać będzie jury, w skład którego wejdą m.in. Urszula Wysocka – fotograf mody, Anna Piątek – II Wicemiss Ziemi Świętokrzyskiej, Magdalena Swat – modelka z programu Top Model, Sylwia Snoch – projektantka mody oraz dziennikarka Radia Kielce Iwona Murawska.

Young Fashion Day to konkurs dla pasjonatów mody, młodych projektantów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Tomasz Fitowski.

Współorganizatorami Young Fashion Day są: Wojewódzki Dom Kultury i VII LO, przy współudziale szerokiego grona sponsorów w postaci: Drukarni Color Press, Studia Tańca Verso, Agencji Fotograficznej Fototon, Kina Moskwa, Organizacji ToModels dostarczającej modeli i modelki na pokaz. Postarano się o atrakcyjne nagrody. Patronat medialny sprawuje redakcja Wici.Info.

Apis


Data publikacji: 10-03-2011 o godz. 14:23:47, Temat: Moda

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,young_fashion_day,12784,html