W kwietniowym Terazie

Kielce mogą stać się polskim centrum wzornictwa. W czerwcu przy ulicy Zamkowej zacznie działać Centrum Designu, powstaje Kielecki Park Technologiczny. Na wykłady i zajęcia przyjadą twórcy z całego świata. O tym jak znaleźć się w awangardzie designu można przeczytać w artykule „Romans konceptu z funkcjonalnością”.
W marcu zmarł Adam Wolski, zamieszkały w Zagnańsku rzeźbiarz i marszand. O artyście i jego sztuce w pisze Iwona Rajkowska z Muzeum Narodowego w Kielcach.„Od Konfucjusza do Harrego Pottera” to artykuł o wydanej w Szwecji „Historii literatury świata” z ilustracjami mieszkającego w Lund kielczanina Andrzeja Płoskiego.

W cyklu o rodzinach kieleckich – Jackowscy, której już trzecie pokolenie uprawia zawód artysty. Jan Goc, nestor kieleckiego dziennikarstwa w wywiadzie udzielonym redakcji wspomina występy w kabarecie i pracę w radio oraz regionalnej telewizji. W miesięczniku również o kapeli pięciu braci Witkowskich z Orłowin koło Łagowa, którym udało się zagrać nawet w Paryżu.

Ponadto w numerze sylwetka Radosława Nowakowskiego, zamieszkałego w Dąbrowie Dolnej muzyka, tłumacza, autora książek artystycznych, relacja z dwudziestego pojedynku na wiersze Slam Poetry i dorocznej wystawy Fotoklubu w Ostrowcu Świętokrzyskim, recenzje literackie, muzyczne, plastyczne i teatralne oraz stały felieton Piotra Kletowskiego.
Data publikacji: 05-04-2011 o godz. 17:30:55, Temat: Kielce

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,w_kwietniowym_terazie,12814,html