Namiętność

„Namiętność „ to książka, która określę mianem baśni, okraszonej nutą erotyzmu, sexu, zwierzęcości. To opowieść o losach młodego chłopca Henriego, który staje się mężczyzną w szeregach Napoleona, oraz córki gondoliera Villanelle.Autorka bardzo szczegółowo opisuje kilka lat spędzonych w armii, służbie wodzowi i przemyśleniach Henriego. Jego spotkanie z Wenecjanka przypada gdy ta  sprzedana przez swojego męża, jest prostytutką dla armii. Mimo tych dziwnych okoliczności uciekają do Wenecji, pieszo z Moskwy. Trudy drogi i wszelkie cierpienia bardzo ich zbliżają do siebie, niestety nie tak jak oboje by tego chcieli. Henri otwiera swoje serce dla Villanelle, zaś ona kocha go jedynie jak brata.

W swoim kraju pokazuje mu swoje miasto na wodzie, które jest tak zmienne że nie zawsze jest tej samej wielkości, ulice pojawiają się i znikają w ciągu jednej nocy. Miasto pełne dramatów i skrajności.

„Namiętność” niestety nie ma szczęśliwego końca. Ludzkie losy są niezbadane, kierowane przypadkiem bądź przemyśleniami wyborami. Wybory te, niestety czasem nie są takie jakie byśmy chcieli, lecz do jakich zmusza nas sytuacja.

…”Opowiadam wam bajki. Wierzcie mi”.

Pantyna


Data publikacji: 29-04-2011 o godz. 11:13:28, Temat: Literatura

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,namietnosc,12836,html