Piwko z kulturą

Wakacje ruszyły pełną parą. Młodzi Szczecinianie walczą zaś o pełną butelkę piwa w trzech miejscach publicznych swojego miasta. Akcja "Piwo Pod Chmurką" ma jednak szansę rozszerzyć się na resztę kraju.Pomysłodawca inicjatywy Łukasz Sielski wraz ze znajomymi zebrał już 2 tys. podpisów pod petycją do radnych i prezydenta Szczecina. Strażnicy miejscy mieli by dać spokój piwkującym w trzech punktach miasta - po pierwsze ogniska na terenie parków miejskich Szczecina, po drugie Jasne Błonia i Park Kasprowicza, po trzecie deptak Bogusława, lub inne miejsce w samym centrum miasta - wymienia Sielski. Pomysł spodobał się już w innych miastach.

Jeśli się uda, "Piwo Pod Chmurką" zamierza uderzyć z większą siłą i zbierać podpisy pod zmianą ustawy - sporo osób patrzy nam na ręce, postaramy się zebrać jak najwięcej podpisów, nie chcemy zezwolić żeby można było pić wszędzie, chcemy wyznaczanie takich miejsc przerzucić na samorządy - tłumaczy TOK FM pomysłodawca "Piwa Pod Chmurką".

Radni Szczecina obiecują pochylić się nad tematem. Radny PO Jerzy Sieńko, szef miejskiej Komisji Zdrowia przyznaje w rozmowie z radiem, że nie ma wyrobionego zdania na temat picia piwa w miejscach publicznych, ponieważ czym innym jest picie piwa w bramach przez agresywnych już podpitych ludzi, a czym innym kulturalne spotkanie grupki studentów. - Musimy sprawdzić jak zmiana prawa miejscowego mogłaby wyglądać w kontekście obowiązujących ustaw, będziemy się nad tym problemem pochylać, na najbliżej radzie miasta, we wrześniu - kwituje.

Nie tylko żacy z Kielc również byliby zadowoleni, gdyby podobny pomysł udało się zrealizować w ich mieście.

- Strażnicy miejscy powinni zająć się łapaniem bandytów, a nie nabijaniem sobie statystyk na pijących piwo studentach. - podsumowuje Kamil, student jednej z kieleckich uczelni.

Źródło: Tokfm.pl


Grzegorz Rolecki


Data publikacji: 07-07-2011 o godz. 12:05:12, Temat: Kultura

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,piwko_z_kultura,12946,html