Wystawa z gumą

W czwartek 4 sierpnia o godzinie 18. odbędzie się powarsztatowa wystawa zdjęć uczestników "Ćwiczeń z gumą". Wernisaż będzie miał miejsce w Małej Lakierni w Bazie Zbożowej.Trening czyni mistrza. Trwające tydzień "Ćwiczenia z gumą" (od 18 do 24 lipca) obrodziły serią niezwykłych zdjęć wywołanych później za pomocą szlachetnej techniki fotograficznej zwanej gumografią.

Dwudziestka uczestników "Ćwiczeń", próbując uchwycić chwilę i uzyskać jak najciekawsze ujęcie, pod czujnym okiem profesjonalistów (instruktorzy Artur Dziwirek, Wojciech Walkiewicz i Marcin Białek) fotografowała na sesjach plenerowych w Kielcach i Ciekotach oraz na terenie Bazy Zbożowej i w studiu portretowym zorganizowanym w galerii Lakiernia.

Finałem całych warsztatów był żmudny proces uzyskiwania "gum" - poczynając od przygotowania papieru, schnięcia, naświetlania negatywu a kończąc na uzyskiwaniu efektu końcowego poprzez moczenie i delikatne pociągnięcia pędzlem. Niewątpliwie warto, choćby z ciekawości, sprawdzić czy nam się spodoba.

Wystawa trwać będzie od 4 do 14 sierpnia. Wstęp wolny.


grolecki


Data publikacji: 03-08-2011 o godz. 00:13:08, Temat: Fotografia

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,wystawa_z_gumą,12992,html