World Press Photo w krakowskim Bunkrze Sztuki

Wystawa fotografii prasowej World Press Photo jest prezentowana w Bunkrze Sztuki już po raz czternasty. Międzynarodowe Jury 54. Konkursu World Press Photo ogłosiło zdjęcie autorstwa Jodi Bieber z RPA Zdjęciem Roku 2010.W tegorocznym konkursie portret Bibi Aishy otrzymał również pierwszą nagrodę w kategorii Portrety Pojedynczych Osób. Wykonano go dla magazynu „Time”, na okładce którego znalazł się w wydaniu z 9 sierpnia 2010 roku.

Jury przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach konkursowych 54 fotografom pochodzącym z 23 krajów: Australii, Bangladeszu, Brazylii, Chin, Danii, Francji, Haiti, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Kanady, Meksyku, Niemiec, Polski, RPA, Somalii, Stanów Zjednoczonych, Węgier i Włoch.

W tym roku do konkursu została zgłoszona rekordowa ilość zdjęć (108 059). Swój udział zgłosiło 5 691 fotografów reprezentujących 125 różnych narodowości. Na dwutygodniowe obrady zebrało się Jury w składzie 19 osób pracujących jako fotoedytorzy, fotograficy i reprezentanci agencji prasowych z całego świata. Przewodniczącym Jury w 2011 roku był Dav id Burnett (Stany Zjednoczone), fotoreporter i założyciel Contact Press Images.
Data publikacji: 11-10-2011 o godz. 13:39:00, Temat: Fotografia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,world_press_photo_w_krakowskim_bunkrze_sztuki,13075,html