Kabaret Czwarta Fala w półfinale Paki

Kabaret Czwarta Fala został zakwalifikowany do półfinału Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie.
Jest to trzecie podejście Kielczan do tego najstarszego i najbardziej renomowanego przeglądu kabaretów w Polsce. W zeszłym roku, z programem pt. Skolioza, Kabaret Czwarta Fala swój udział zakończył na półfinale.W tym roku kielecka formacja  pojechała do Krakowa ze swoim najnowszym programem pt. "Das Programm", czyli zbiorem skeczy traktujących w swojej tematyce o naszych sąsiadach zza Odry. 2 marca Kielczanie wystąpili w krakowskiej Rotundzie podczas eliminacji.

Jak sami podkreślają, nie spodziewali się tak wspaniałego przyjęcia. Za dowód sympatii widzów, wystarczy fakt, że po  zakończeniu programu w sali krakowskiej Rotundy Kabaret Czwarta Fala został poproszony o zabisowanie, co podczas PAKI właściwie nigdy się nie zdarza. Z racji tego, iż każdemu ze składów przysługiwało 30 minut kielczanie nie mogli zaprezentować więcej numerów.

Obiecują jednak, że wszyscy, którzy postanowią wesprzeć ich swoją obecnością 23 marca podczas półfinałów(także w krakowskiej Rotundzie) zostaną pozytywnie zaskoczeni, ponieważ kielczanie cały czas pracują nad "Das Programm" i robią wszystko, żeby każdy kolejny pokaz programu był lepszy od poprzedniego.

- Do trzech razy sztuka…za pierwszym podejściem zatrzymaliśmy się na etapie eliminacji, za drugim na półfinale, teraz czas na coś więcej - zapowiadają kabareciarze z Czwartej Fali.

A że nie są to obietnice bez pokrycia może świadczyć fakt, że z "Das Programm" Kabaret Czwarta Fala zdobył już kilka znaczących nagród ( m.in. Grand Prix Zimowej Akcji Kabaretowej, oraz w eliminacjach do poznańskiego festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu)

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto trzymać kciuki za Kielczan - są  jedynymi przedstawicielami naszego regionu podczas tegorocznej PAKI.
Data publikacji: 06-03-2012 o godz. 16:28:34, Temat: Kabaret

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,kabaret_czwarta_fala_w_polfinale_paki,13237,html