Miesiąc Fotografii w Krakowie!

Wyjątkowy, bo odkrywczy; ciekawy, bo różnorodny; ważny, bo dobry; nie do przegapienia, bo... urodzinowy! W tym roku Festiwal świętuje swoje 10. urodziny!Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii, z uwagi na swój jubileuszowy charakter, będzie pod wieloma względami wyjątkowa! Jak co roku, do współpracy w ramach festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje będą prezentowane równolegle w najlepszych salach wystawienniczych Krakowa i przestrzeni miasta, a wydarzenia (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią.

10. urodziny Miesiąca Fotografii uświetnią wspaniałe ekspozycje niekwestionowanych gwiazd dawnej i współczesnej fotografii światowej. Tegoroczny PROGRAM GŁÓWNY to, między innymi, wystawy Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, Sally Mann, Sergieja Bratkova i fotografii sław z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego.

Istotną NOWOŚCIĄ w formule Festiwalu jest SEKCJA EKSPERYMENTALNA MFK realizowana we wnętrzach galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej „Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie tam nowatorski, rozbudowany projekt interdyscyplinarny. Jego formuła, zgodnie z hasłem-kluczem tegorocznej edycji, otwarta będzie na – i dla – publiczności. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny przez cały czas jej trwania.

Kolejną częścią wystawienniczego programu MFK jest SEKCJA ShowOFF. Jury (złożone w tym roku z 5 twórczych duetów uznanych artystów i kuratorów, m. in.: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś) spośród niemal 600 kandydatów wybrało dziesięć projektów. Wspólnie z ich autorami opracują ekspozycje, które w maju i czerwcu 2012 zaprezentowane zostaną w ramach Sekcji ShowOFF MFK.

Szczegóły i program na stronie festiwalu:
http://photomonth.com

Data publikacji: 01-06-2012 o godz. 14:07:28, Temat: Fotografia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,miesiac_fotografii_w_krakowie,13342,html