Teraz, w czerwcowym

Bohaterem czerwcowego wydania jest obchodzący 80-lecie Wiesław Myśliwski, „narrator ludzkiego losu”, urodzony w Dwikozach koło Sandomierza, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich. Prof. Stanisław Żak pisze o światopoglądzie autora „Widnokręgu”, recepcji na świecie, perspektywach otrzymania Nagrody Nobla. Relacjonowana jest uroczystość wręczenia pisarzowi honorowego obywatelstwa Kielc, spotkanie z czytelnikami, jubileuszowa wystawa na sandomierskim Zamku.Czy piłka nożna pomaga w malarstwie mówi w wywiadzie dla „Teraz” artysta Ignacy Czwartos. Ryszard Zięzio, zwierzchnik Rodzimego Kościoła Polskiego opowiada o źródłach tej religii odwołującej się do wierzeń dawnych Słowian, zaś piosenkarka Agnieszka Kowalczyk o swoich muzycznych pasjach.

W cyklu „świętokrzyskie primadonny” redakcja prezentuje sylwetkę Lidii Skowron (1919-2002). Zaprasza też do przeczytania artykułu o kolekcji dwóch tysięcy filmowych plakatów prof. Janusza Detki z UJK.

Ponadto w numerze relacja z kolejnej odsłony Off Fashion, recenzje teatralne, książkowe, plastyczne, muzyczne i fotograficzne, stały felieton Marzeny Marczewskiej oraz wspomnienie Zbigniewa Masternaka o tegorocznym „Euro pisarzy”.
Data publikacji: 06-06-2012 o godz. 15:14:10, Temat: Kultura

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,teraz_w_czerwcowym,13352,html