Reggae Rastafari Gołaszewskiego

Po ponad 20 latach od pierwszej edycji właśnie ukazuje się drugie wydanie książki „Reggae Rastafari” - kultowej pozycji wśród fanów polskiego reggae.To świetny szkic zawierający w sobie historię tej muzyki ze szczególnym uwzględnieniem Boba Marleya, opis mitologii rastafariańskiej zbudowanej wokół postaci cesarza Etiopii Haile Sellasje i krótki almanach wykonawców reggae z lat 80, obecnie uzupełniony o drugą, niepublikowaną wcześniej część zatytułowaną „Dapspolski, Regementarz” oraz zbiór wybranych felietonów autora z prasy. Dodatkowo do książki dołączony będzie audiobook – płyta cd-rom zawierająca cztery czytane części, każda po 40 minut nawiązujące do stylistyki audycji radiowych Sławomira Gołaszewskiego prezentowanych w Polskim Radio 25 lat temu. Autor czyta w nich wybrane fragmenty książki na podkładzie muzyki. W podkładach min. Izrael, Habakuk, Tomasz Lipinski, Kapela Ze Wsi Warszawa, Kultura, Dubska, Armia, Władysław Komendarek i wielu innych. Specjalnie dla tego projektu nagrań nowych utworów dokonali: Marika, Bas Tajpan, Junior Stress, Benjammin' Sobaniec, Dariusz Dusza (Śmierć Kliniczna, Shakin' Dudi, Redakcja), Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta) z kwartetem smyczkowym. Całość muzycznie wyprodukował miksując i ubarwiając efektami dźwiękowymi DJ Feel-x (Kaliber 44, Siła Z Pokoju Version Records). Za oprawę graficzną ksiażki odpowiada Mirosław Makowski – znany i ceniony fotograf i grafik, współautor książek „Obok, albo ile procent Babilonu” i „Pokolenie J8”.
Ten audiobook to podróż muzyczna przez polskie reggae, folk i okolice ubarwiona tym samym głosem, który nauczał nas reggae na początku lat 80 w audycji „Reggae, Pieśni Wędrowców”.
Całość wydawnictwa uzupełnia sprzedawana osobno płyta składankowa z wyborem muzyki z audiobooka zatytułowana „Slam'n'sound”.

Promocyjna prezentacja fragmentu audiobooka wraz z wybranymi fragmentami ksiażki znajduje się pod adresem: http://youtu.be/8YXk8oiiSso

Sławomir Gołaszewski
– filozof kultury, antropolog, poeta, pisarz, kompozytor, muzyk i publicysta. Nazywany jednym z ojców polskiego reggae. Na początku lat 80-tych w Polskim Radio program 3 prowadził audycję „Reggae Pieśni Wędrowców” - do dzisiaj ze względu na oryginalną, autorską formułę, wspominaną nie tylko przez fanów tej muzyki. Pracował również w Instytucie Aktora – Teatrze Laboratorium we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. Był redaktorem naczelnym magazynu „Non Stop”, współpracownikiem wielu redakcji prasowych jako felietonista. Na stałe publikuje w „Czwartym Wymiarze”, „Wegetariańskim Świecie”, „Free Colours” i „Spliffie”. Tworzył i współtworzył zespoły Izrael, Kultura, Armia, Asunta, Maxidub.

www.manufaktura-legenda.pl


Data publikacji: 24-09-2012 o godz. 13:20:16, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,reggae_rastafari_golaszewskiego,13455,html