Long Arm i Ruslan na Firmamencie

Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Firmament będzie rosyjski duet Long Arm i Ruslan Gadzihmuradov współpracujący z berlińskim wydawnictwem Project: Mooncircle. Koncert odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.00 na małej scenie KCK. Wstęp wolny.

Long Arm to pochodzący z Moskwy DJ, producent i pianista. W jego muzyce, tworzonej przez niego samotnie przy pomocy sampli jazzowych oraz pianina, krzyżują się nu-jazz, trip-hop, downtempo, hip-hop instrumentalny, lounge. W 2010 wytwórnia Project: Mooncircle wydała jego debiutancki album The Branches, przyjęty bardzo ciepło, także w mediach mainstreamowych - kawałek The Waterfall Inside of Me został uznany za najlepszy utwór 2011 roku przez Gilla Petersona z legendarnego BBC1 radio.
(http://soundcloud.com/long-arm).Ruslan Gadzihimuradov to rosyjski perkusista. W 1996 roku rozpoczął naukę w miejskiej szkole muzycznej, a następnie kontynuował naukę w Norylskim Kolegium Sztuki na wydziale instrumentów ludowych (klasa bałałajki).
W 2004 roku rozpoczął studia w Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Petersburgu na Wydziale Sztuk Muzycznych i Komunikacji, gdzie opanował sztukę gry na perkusji. W ramach Music Band Assai nagrał EP Winda i udał się na duże tournee po 200 miastach Rosji i krajów nadbałtyckich. W listopadzie 2011 Music Band Assai wydał album OM. Obecnie pracuje z George'em Kotunovym, lepiej znanym jako Long Arm.Bezpłatne wejściówki na koncerty można odbierać w kasach Kieleckiego Centrum Kultury

Festiwal Firmament
14-16 grudnia 2012 g. 19.00
Mała Scena
Kieleckie Centrum Kultury
Kielce Plac Moniuszki 2b

Data publikacji: 10-12-2012 o godz. 12:34:45, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,long_arm_i_ruslan_na_firmamencie,13511,html