Galeria Bezdomna za(k)wita w Oranżerii!

Pomiędzy 23 lutego a 3 marca Galeria Bezdomna zamieszka w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie. Wystawie fotografii towarzyszyć będą koncerty, pokazy filmowe i warsztaty fotograficzne. Organizator imprezy - stowarzyszenie MUWA - zaprasza pasjonatów fotografii zarówno do wystawienia swoich prac, jak i do odwiedzenia ekspozycji.Galeria Bezdomna od 2002 r. umożliwia twórcom zaprezentowanie swoich prac szerokiemu gronu odbiorców w Polsce i zagranicą, niezależnie od tego, czy zajmują się fotografią zawodowo czy amatorsko. GB nie ma stałego adresu, dlatego wystawy odbywają się w różnorodnych
przestrzeniach: czasami w opuszczonych fabrykach, czasami w salach muzealnych. Tym razem tymczasową siedzibą galerii stanie się Oranżeria Muzeum Pałacu w Wilanowie, w której każdy zainteresowany może nieodpłatnie pokazać swoje zdjęcia lub grafiki.

Galeria Bezdomna pojawia się i znika niemal w mgnieniu oka: wieszanie prac rozpocznie się w dniu wernisażu, w sobotę 23 lutego 2013 o godz. 11:00, by już o 18:00 powitać pierwszych gości lampką wina. Uroczyste otwarcie wystawy uświetni koncert Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego. Tego samego wieczoru o 19:30 odbędzie się spotkanie z Michałem Pauli, autorem książki "12 x śmierć" oraz cyklu ilustracji wykonanych podczas pobytu w tajskim więzieniu Bang Kwang. Na godzinę 21.00 zapowiedziano projekcję kultowego filmu Michalangelo Antonioniego pt. "Blow Up" (Powiększenie). A już dzień po wernisażu, w niedzielę 24 lutego odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Na 1.03 (piątek) zaplanowano warsztaty z ambrotypii, podczas których Paweł Śmiałek na oczach uczestników będzie wywoływał ich portrety uzyskane bardzo starą metodą ambrotypii, przy użyciu mokrego kolodionu.

Dodatkowo, codziennie do godz. 20.00 będzie można zwiedzić Labirynt Światła, znajdujący się w sąsiedztwie Oranżerii.
Finisaż wystawy, podczas którego koncert zagra Kapela Braci Kaznowskich, odbędzie się 3 marca.

Ekspozycję będzie można oglądać codziennie od 24.02 do 2.03 w godzinach 16:00.-20.00. Pełny program wystawy dostępny pod adresem GB.

http://galeriabezdomna.com
http://facebook.com/stowarzyszeniemuwa
Data publikacji: 17-02-2013 o godz. 17:13:32, Temat: Fotografia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,galeria_bezdomna_zakwita_w_oranzerii,13548,html