Czas na szycie - OFF Fashion 2013

Ruszył nabór do XIII edycji prestiżowego konkursu OFF Fashion. W jury zasiądą m.in. projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, prof. Barbara Hanuszkiewicz i fotograf Lidia Popiel. Dodatkową nagrodą dla wybranych uczestników będzie udział w specjalnym pokazie, który odbędzie się w Brukseli.Blisko dwa tysiące zgłoszeń od projektantów z Polski i Europy, setki awangardowych kreacji, dziesiątki pokazów mody, wystawy, koncerty. Do tego spotkania z najważniejszymi postaciami polskiej sceny modowej i zagranicznymi ekspertami, którzy wyszkolili zastępy młodych designerów. Tak w skrócie prezentuje się sześcioletnia historia OFF Fashion – Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody. Impreza obywa się w Kielcach dwa razu w roku – wiosną i jesienią. XIII Edycja Konkursu OFF Fashion trwać będzie w dniach 24-25 maja. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6. maja.

Hasło przewodnie konkursu – „Ambasadorzy” – odnosi się do lokalnego dress code'u, czyli stylu będącego wypadkową kultury i tradycji obowiązującej w regionach, których reprezentantami są uczestnicy zgłaszający się do konkursu. Z drugiej strony jest zaś zaproszeniem do projektanckich poszukiwań. Skłania uczestników do bycia ambasadorem własnego niepowtarzalnego stylu. Hasło „Ambasadorzy” ma jednak przede wszystkim skłonić uczestników konkursu do inspirowania się walorami kulturowymi, przyrodniczymi i etnograficznymi pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego, które współtworzą Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Projektanci, których prace będą bezpośrednio odnosić się do tych walorów mogą liczyć na specjalną nagrodę. Będzie nią udział w pokazie pokonkursowym „Off Fashion –Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się w Brukseli 20 czerwca 2013 roku.

OFF Fashion jest wyjątkowym zjawiskiem na modowej mapie Polski. Podczas gdy inne wydarzenia z „fashion” w nazwie koncentrują się wokół działalności znanych i uznanych kreatorów, OFF Fashion daje szansę tym, którzy działają poza mainstreamem mody. Otwiera swoje wybiegi, a w rezultacie także branżowe salony dla uczniów, studentów i absolwentów szkół projektowania ubioru. Ale też dla fascynatów, którzy projektują z pasji i nie przeszli wieloetapowej modowej edukacji.

Prace uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury, w którym zasiądą tej wiosny: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, a także promotorka mody Dorota Wróblewska, redaktor mody Wojciech Grzybała, fotograf Lidia Popiel, dziennikarz Michał Zaczyński oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, jak również współpracująca z konkursem od lat Connie Veaver – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Z roku na rok zainteresowanie udziałem w konkursie rośnie. Organizatorzy z Kieleckiego Centrum Kultury przewidują, że XIII odsłona OFF Fashion przyniesie rekordową ilość zgłoszeń oraz pozwoli odkryć kolejne projektanckie talenty na miarę działającego z powodzeniem w Wielkiej Brytanii Marcina Podsiadło (laureat VII edycji konkursu, 2010 r.), stacjonującego w Edynburgu Jacoba Birge (laureat z 2008 roku) czy duetu projektantek Palma/Rymarczyk, które oczarowały jury jesienią 2012 roku.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion www.offfashion.eu
Data publikacji: 14-03-2013 o godz. 16:35:03, Temat: Moda

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,czas_na_szycie_off_fashion_2013,13571,html