Akcja sztuki aktualnej

Portal artinfo.pl po raz pierwszy organizuje aukcję sztuki aktualnej New Art Order, na której znajdą się prace artystów z zakresu sztuki współczesnej i aktualnej, z uwzględnieniem streetartu.Wbrew powszechnej opinii część transakcji związanych z rynkiem sztuki przenosi się do sieci, nabywca nie potrzebuje oglądać pracy na żywo przed zakupem, wystarcza mu jej wizerunek, opis oraz wiarygodność i profesjonalizm serwisu czy galerii internetowej.

O wyjątkowości aukcji świadczy fakt, że współtworzy ją od lat działający w Polsce portal o sztuce.
Portal Artinfo.pl odwiedzany jest, ze stałą tendencją wzrostową, przez ponad 300 tys. gości miesięcznie. W tym okresie otwieranych jest ponad 2.000.000 stron z informacjami. Gośćmi portalu są ludzie zainteresowani sztuką i życiem artystycznym, kolekcjonerzy, marszandzi, inwestorzy, architekci wnętrz i osoby reprezentujące wolne zawody. Blisko 80% odwiedzających posiada wykształcenie wyższe lub średnie. W tej grupie zaś ponad połowa to kadra dyrektorska i kierownicza, indywidualni przedsiębiorcy.

Rozpoznawalność serwisu Artinfo.pl sprawia, że zasięg aukcji internetowych jest zdecydowanie większy niż aukcji tradycyjnych. Potwierdza to fakt, że nawet największe domy aukcyjne w kraju, swoje internetowe aukcje prowadzą za pośrednictwem Artinfo.pl.

Aukcję przygotowują Małgorzata i Marcin Gołębiewscy, od kilkunastu lat zajmujący się młodą polską sztuką i rynkiem sztuki, wykładowcy, researcherzy współpracujący z polskimi i zachodnimi domami aukcyjnymi, komentatorzy rynku m. in. dla Rzeczpospolitej, Inwestycje.pl, wielokrotnie wyróżniani za promocję polskiej sztuki.

System aukcji internetowych pozwala licytować z dowolnego miejsca na świecie bez straty czasu związanej z dojazdem na aukcje. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych aukcji można wyznaczyć osobę, która będzie prowadziła licytację w imieniu potencjalnego nabywcy do z góry określonego limitu cenowego.

Dla wielu młodych artystów ogólnodostępna aukcja internetowa jest pierwszym kontaktem z rynkiem sztuki, ma nie tylko wymiar komercyjny, ale także promocyjny. Dzięki pośrednictwu Artinfo pojawia się szansa, aby zostać dostrzeżonym przez kolekcjonerów, czy przez osoby dopiero zaczynające przygodę z kolekcjonowaniem, które nie trafiły, albo w ogóle mogą nie trafić do galerii sztuki współczesnej.

Prace przyjmowane są zarówno od artystów jak i od kolekcjonerów. Przyjmowane są wyłącznie prace malarskie na płótnie. Na zdjęcia proponowanych obrazów organizatorzy aukcji czekają do 10 kwietnia 2013 r. pod adresem maila newartorder@gmail.com.

Przesłane materiały powinny zawierać biogram artysty oraz propozycje kilku dostępnych prac na aukcję. Artyści proszeni są także o załączenie informacji czy Ich prace były już wystawiane na aukcjach i jakich.

Po przesłaniu materiałów i akceptacji prac będziemy się z Państwem kontaktować. Właściciele obiektów dostarczają prace na koszt własny przesyłką pocztową lub kurierską (prace powinny być ubezpieczone przynajmniej do kwoty 4,5 tys. zł) bądź osobiście (5 dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 - 17.00) do siedziby Art Agenda Nova w Krakowie przy ulicy Batorego 2, najpóźniej do dnia 19 kwietnia 2013 r. Osobom z Warszawy proponujemy dostarczenie prac do siedziby Artinfo.pl(Dzielna 3 00-162 Warszawa)

Regulamin Aukcji oraz system dogrywki według zasad obowiązujących w internetowym DA Artinfo.pl.

http://www.artinfo.pl/?pid=static&id=42&lng=1

System dogrywki: http://www.artinfo.pl/?pid=auctions&sp=regular&lng=1
Data publikacji: 03-04-2013 o godz. 13:13:35, Temat: Sztuki plastyczne

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,akcja_sztuki_aktualnej,13586,html