Kielecka Liga Kartingowa blisko rozstrzygnięć

W niedzielę, 7 kwietnia, na torze kartingowym F1GOKART przy ul. Olszewskiego 30 w Kielcach rozegrana zostanie IV runda 2. sezonu Kieleckiej Ligi Kartingowej. Pod nieobecność uczestnika, który zdominował dwie pierwsze rundy, krakowianina Mateusza Bartscha, organizatorzy spodziewają się emocjonujących zawodów.Krakowski kierowca, który obecnie zajmuje się szkoleniem młodych adeptów kartingu, zrezygnował z udziału w IV rundzie KLK na rzecz startu w w Polish Indoor Karting Championship w Szczecinie.
Po pewnym zwycięstwie w trzeciej eliminacji, liderem klasyfikacji generalnej został Franz Dziwok. Jego głównym rywalem może być Mateusz Cieślicki, który ostatnio zajął drugie miejsce, tracąc kontakt z prowadzącym zawodnikiem po trudnym pojedynku na jednym z pierwszych zakrętów.
Wyzwanie dla uczestników stanowić może powrót do pierwotnej konfiguracji toru po "odwróconej" III rundzie. Wszystko wskazuje, że ze względu na niesprzyjającą aurę niedzielna eliminacja rozegra się wyłącznie na zadaszonej części toru.
Wystartować może każdy chętny. Jak mówi organizator zawodów, Mateusz Cieślicki, szczególnie zaproszone do udziału w lidze są panie - "Trzy startujące regularnie radzą sobie bardzo dobrze wśród mężczyzn i mają ogromną frajdę z rywalizacji z nimi"- dodaje.

Każdy z uczestników ma zagwarantowany udział w kilkunastominutowych kwalifikacjach oraz dziesięciominutowym wyścigu o pozycje. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9.00.
Więcej informacji o Kieleckiej Lidze Kartingowej można uzyskać na torze kartingowym F1GOKART lub na stronie zawodów: www.ligakartingowa.blogspot.com

Andrzej Szczodrak


Data publikacji: 07-04-2013 o godz. 08:37:54, Temat: Sport i Rekreacja

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,kielecka_liga_kartingowa_blisko_rozstrzygniec,13588,html